Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chibiddon avatar Chibiddon 1 Точки

Проблем със задачата Scholarship, 93т.

Здравейте, 

Решавам задача 08 със стипендиите, но когато я изпратя в judge системата - ми дава 93 точки. Можете ли да ми дадете съвет къде ми е грешката ? Ето го кода:

 

dohod = float(input())

avgu = float(input())

minza = float(input())

socials = False

gradess = False

 

if dohod < minza and avgu > 4.50:

    socials = True

    size_s = minza * 0.35

elif avgu >= 5.50:

    gradess = True

    size_a = avgu * 25

 

if socials == False and gradess == False:

    print("You cannot get a scholarship!")

elif socials == True and gradess == False:

    print("You get a Social scholarship " + str(int(size_s)) + " BGN")

elif socials == False and gradess == True:

    print(f"You get a scholarship for excellent results " + str(int(size_a)) + " BGN")

elif socials == True and gradess == True:

    if size_a > size_s:

        print(f"You get a scholarship for excellent results " + str(int(size_a)) + " BGN")

    elif size_a == size_s:

        print(f"You get a scholarship for excellent results " + str(int(size_a)) + " BGN")

    else:

        print("You get a Social scholarship " + str(int(size_s)) + " BGN")


 

0
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Дай линк към условието.

Имам някакво решение на C#,но не си споням далли връщаше 100/100.

Ето ти моя код:

https://pastebin.com/sqtRMudG

0
IvanDi avatar IvanDi 0 Точки

По повод тази задача, не смятате ли че решението показано на упражнение не е напълно вярно? Ако участника има право на двете стипендии и те са равни, трябва да му се даде тази за отлични оценки. В упражнението е дадено, че няма да получи нищо ако са равни стипендиите (явно по презумцията, че и двете ще са 0). Явно няма такъв тест и за това дава 100 точки на това решение.

0
GiORdANi avatar GiORdANi 0 Точки

може ли пак решението?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.