Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DazzyX avatar DazzyX 2 Точки

Въпроси, свързани със СофтУни като обучителен център.

Здравейте!

Знам, че може да звучи несериозно или смешно, но понеже чета разни работи за СофтУни от няколко дена и много се интересувам от това да се запиша, се интересувам от няколко неща. Първо, как по-точно протича процеса? До колкото разбирам, започваш с Basics, след това ако вземеш изпита можеш да преминеш нататък, като естествено всичко това се заплаща. Относно това - какъв е процента от хората (които се занимават сериозно с това и наистина са мотивирани), които всъщност минават по-нататък? Може ли да започна без никакъв опит и след 2 месеца да съм готов за изпита, имайки предвид, че уча и следвам всичко? Второ, не можах да намеря пълен курс, който не е само Web Development. Възможно е аз да не разбирам достатъчно, тъй като единствените неща, които знам за coding-a са от youtube и то не coding tutorial-и, а различни видеа. Въпроса ми тук е, дали има пълен курс (тези около 2 години), който след това не води до работа, свързана с Web Development, а по-скоро нещо със Software (извинявам се ако аз просто не разбирам достатъчно и едното е свързано с другото и vice-versa). Третият ми въпрос, който е възможно да не е напълно удачен, но е наистина един от най-важните за мен въпроси, е, каква е средната (или очакваната, по-скоро) заплата за човек, който завършва курса и след това СофтУни му намира работа. Четвъртият и последен въпрос е, дали намирането на работа след това е гаранция или по-скоро шанс?

Последно, искам да добавя, че всички тези неща са важни за мен, понеже мисля да се отнасям към СофтУни, както бих се отнасял към университет. Това правилен начин на мислене ли е, или по-скоро СофтУни е нещо, като програма, към която може да се включиш, заедно с университета? Плановете ми преди това бяха да кандидатствам другаде, но СофтУни изглежда като много по-надеждна програма и бих се радвал, ако някой (или няколко човека) отговори на въпросите ми.

Поздрави!

Тагове:
2
Общи приказки 20/12/2019 01:48:21
netherblood avatar netherblood 95 Точки

Аз минах през части от Софтуни преди 2 години и половина.

3. Искрено се надявам над 1к - зависи какво място намериш. Аз, преди 2.5+г, започнах на 1800. Имах други оферти за 1200-1400. Има и места които щяха да ми платят повече от 1.8к, но не бях достатъчно добър
4. Ако си сериозен, няма да се надяваш на институция да ти намери работа :) Най-добрите възмжоности са тези, които ти можеш да си намериш. Целта ти трябва да е да станеш достатъчно добър, че да се чувстваш уверен в намирането на работа сам

5. Като човек с опит, искам да ти кажа че единствения начин, по който ще успееш е като се отнасяш със СофтУни като университет. Стига да си достатъчно отдаден (разбирай, по ~8 часа на работен ден), ще можеш да си започнеш кариерата за 1-2 години солидно обучение - двойно по-бързо от другите ти колеги записали висше.
Аз никога не минах през висше и не смятам че губя нещо от това. Спрямо цялата индустрия, нисшите в които ти трябват знания от университета са много малко. Аз излязох от собствения си период от самообучение (софтуни + други неща) много по-кадърен от огроомен процент от завършилите висше. Трябва просто да се потопиш в индустрията.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.