Loading...
MargaretWarner avatar MargaretWarner 0 Точки

Съвет за купуване на лаптоп втора ръка

Здравейте!Ще си купувам лаптоп, но се колебая между два. Можете ли да ми кажете за кой повече си заслужават парите?

https://m.bazar.bg/obiava-27519587/dell-e7240-i5-4200u-8gb-ram-256gb-ssd-perfekten-laptop

 

https://m.olx.bg/ad/...32-ID852Tm.html

Тагове:
0
Хардуер 06/02/2020 11:04:04
Savas avatar Savas 38 Точки

Аз също си падам по хубави неща втора ръка - затова ще те посъветвам първо да провериш фирмите, които предлагат компютри/лаптопи втораръка във Вашия град (сравни цените с OLX или друго по интернет) и тогава тръгвай да купуваш по интернет...

- Проблемите с "пристигнал" по пощата "перфектен" лаптоп може да са всякакви - и няма на кой да се оплачеш.

- Ако огледаш по фирмите, ще видиш че за същите пари има съшите предложение, че може и да са по-добри + гаранция поне 6 месеца.

0
MargaretWarner avatar MargaretWarner 0 Точки

Да, прав си, затова тези дни гледах точно в такива :plasico, kvantservice, kozelat и много други. Но като цяло нищо не ми хвана окото като тези. А със сигурност ще ги тествам преди да ги купя, но питам и вас, защото не съм толкова опитна с лаптопите... Благодаря много! 

0
Savas avatar Savas 38 Точки

По отношение на "какъв" е лаптопа:

- вариантите са два - или intel или AMD --> съвета ми е Intel... АМД дръпнаха много в последните години, но това значи, че нямат хубави стари (втора ръка) модели.

- гледайте процесора какъв е, защото диск (SSD/HDD) и памет (RAM) винаги може да се сменят и подобрят. По принцип и процесора може, но там има доста условности.

i3, i5 или i7 (интел имат и по-ниски модели, но нека да ги наречем компромисни и да не се фокусираме върху тях, ако говорим за втора ръка) - следва да се в абривиатурата на процесора - всеки процесор се инициализира и с четири цифри примерно i5-4200u (както е на Dell-а по-горе) --> от тези 4 цифри първата цифра означава коя "генерация" е процесора ... в случея е четвърта (първата цифра е 4) - колкото по-нова генерация, толкова по-добре,
Четох в едни коментари, че в последните години АМД са удвоявали скоростта на процесорите си с всяка генерация, докато Intel са удвоявали цената с всяка генерация (доста лоши отзиви срещам за i9. Може гроздето е кисело, но... времето ще покаже :).
Избора на генерацията на процесора е въпрос на пари - аз съм с трета генерация и не намирам обстоятелства, които да изискват ъпгред нагоре... При Intel трета генерация има много голяма вероятност да сте ограничеа за ползване само (до) вин7, защото лаптопа е по-стар и няма дарйвъри за вин10 (по принцип винаги може да се излезе от положение, но изисква усилие и умения). Мнението ми за операционите с-ми е, че това са просто операционни с-ми. Това ми мнение масово не се споделя, затова е добре е да сте с вин10, така че преди да купите лаптоп може да проверите в сайта на производителя дали има драйвъри за вин10 (за модела, който сте си избрала).

Успех!

1
06/02/2020 20:47:09
MargaretWarner avatar MargaretWarner 0 Точки

Изключително много благодаря за информацията! В крайна сметка намерих прекрасен лаптоп Dell с i7 и в момента много му се радвам, защото е много бърз. 

0
ThomasMore avatar ThomasMore -19 Точки

 Be happy to quit framing for a compact period so you can reestablish your brain with new considerations and research Article Of The Week. While it is essential to continue making and endeavour the time that you have, it is best for framing experiences unequivocally to put aside epic bits of time with which to make.

 

0
MomchilGalabov avatar MomchilGalabov 0 Точки

Здравейте!

Какъв избор направихте? И аз в момента търся нещо подходящо за работа втора ръка.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.