Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

skillo avatar skillo 3 Точки

Задача 2. Резервация java

Моля ви помагайте!!! Заради тази задача съм спал 2 часа... направо я сънувам. Моля ви покажете ми правилното решение. Каквото и както и да напиша ми дава 75/100 :( ;(.  Аз я мъча на "ДЖАВА", но може и на друг език, искам да "хвана" логиката. Благодаря !!!

УСЛОВИЕТО Е:

Деси разглежда оферти за престой по време на почивката си. Намира подходящо място за престой със следните условия:

  • Нощувката за двойна стая струва 30лв
    • Ако резервацията бъде направена поне 10 дена по-рано, цената е 25лв
  • Ако резервацията бъде направена от предходен месец се начислява 20% отстъпка и цената на нощувката е 25лв

Напишете програма, която според деня и месеца на резервацията, деня на настаняване и деня на напускане на хотела изчислява сумата, която Деси трябва да заплати. Почивката на Деси няма да започва през един месец и да приключва през друг.

Вход

  • Първи ред – ден, в който е направена резервацията – цяло число в интервала от [1… 31]
  • Втория ред – месец, в който е направена резервацията – цяло число в интервала от [1... 12]
  • Трети ред – ден за настаняване – цяло число в интервала от [1... 30]
  • Четвърти ред – месец за настаняване – цяло число в интервала от [1... 12]
  • Пети ред – ден за напускане на стаята – цяло число в интервала от [1... 31]
  • Шести ред – месец за напускане на стаята – цяло число в интервала от [1... 12]

Изход

"Your stay from {1}/{2} to {3}/{4} will cost {5}"

Където:

  • 1 – ден за настаняване
  • 2 – месец за настаняване
  • 3 – ден за напускане на стаята
  • 4 – месец за напускане на стаята
  • 5 – сума за престоя, форматирана до втория знак след десетичната запетая

 

Тагове:
0
Programming Basics
skillo avatar skillo 3 Точки

Безкрайно много ти Благодаря !!! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.