Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mkraleva avatar Mkraleva 0 Точки

Въпрос относно Toy Shop

Здравейте!

Реших задачата Toy Shop и след като прегледах кода си няколко пъти, не успях да намеря грешка, но въпреки това, винаги ми е подчертанаедна къдрава скоба. Прегледах си къдравите скоби също няколко пъти и не успях да намеря липсваща такава. Прилагам решението си тук. Дано някой да успее да намери грешката.

 

function toyshop(tripprice, num1, num2, num3, num4, num5) {

    let npuzzles = 2.6

    let ndolls =  3

    let nbears =  4.1

    let nminions =  8.2

    let ncars = 2

    let price = (num1 * npuzzles) + (num2 * ndolls) + (num3 * nbears) + (num4 * nminions) + (num5 * ncars)

    let numtoys = num1 + num2 + num3 + num4 + num5

If(numtoys >= 50) {   <--за тази скоба ми дава грешка 

          price = price * 0.75

    }

          let price = price * 0.9

 if (price >= tripprice) {

        ramaining = price - tripprice

        console.log(`Yes ${remaining} lv left.`)

} else {

        difference = tripprice - price

        console.log(`Not enough money! ${difference} lv needed.`)

    }

 

}

Тагове:
bubole4o avatar bubole4o 3 Точки

На въпросния ред си написала If с главна буква. Смени го просто с if с малка буква и всичко се оправя. 

Всъщност не всико се оправя, но поне не ти подчертава скобата. Сега виждам, че на 12 ред делкарираш променливата price, но тя вече е декларирана - махни let от там.

На 14 и 15 ред променливата remaining е изписана по различен начин :) Добре е да декларираш тази променлива с let на 14 ред, както и променливата difference на 17 ред. Не знам как е по условие, но ако ти искат резултата да е с точност до втория знак - използвай toFixed(2).

1
29/04/2020 03:49:16
Mkraleva avatar Mkraleva 0 Точки

Благодаря много! Изобщо не бях видяла, че съм написала if с главна буква ;дд

0
bubole4o avatar bubole4o 3 Точки

За нищо. Радвам се, че помогнах.

0
staceyramiel avatar staceyramiel 1 Точки

They are talking about a toy shop and discussing that it's for the children's who play indoor games and children like to play that kind of games in their games usually when they are in crawling on the floor they played with this stuff and I saw good reviews on 123movies unblocked that was an amazing sight for the refreshed mind.

0
ignat.off avatar ignat.off 1 Точки

@bubole4o И аз имам проблем с тази задача. Пробвах различни начини, разгледах различни кодове, но така и не мога да открия грешките в моя код (сигурен съм, че са елементарни). Във VS излизат правилни отговори, но в judge ми дава 50/100. Моля за помощ.
https://pastebin.com/QML16JXM

0
bubole4o avatar bubole4o 3 Точки

@ignat.off На 18-ти ред проверкта не е правилна. Трябва да сравниш result с cos, а не final  с cos. Това ще ти даде 90/100.

За 100/100 на 8-ми ред за всяко събираемо използвай Number().

https://pastebin.com/H799BVMj

Не е оптимален кода, но мисля, че е ясно и се запазва структурата на твоя код.

0
05/05/2020 20:32:51
ignat.off avatar ignat.off 1 Точки

Благодаря за помощта! Точно това бяха грешките ми.

0
ignat.off avatar ignat.off 1 Точки

Благодаря за споделянето @Mkraleva и @bubole4o !

0
05/05/2020 21:06:18
bubole4o avatar bubole4o 3 Точки

@ignat.off За нищо. Радвам се, че помогнах.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.