Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Защо се насърчава липсата на умение и желание да се търси информация преди да се попита?

Забелязвам тенденцията в този форум да се случва следното:

 

1. Някой пуска тема във форума, която ако й бъде изкопирано съдържанието в гугъл директно, отговорът ще излезе на първо място

2. Нареждат се 100 човека да отговарят едно и също, естествено правилния отговор, вместо да посочат че подобно нещо може да се намери лесно в гугъл

 

В крайна сметка не е форумът на бгмама, където средното мисловно ниво граничи с нулата, тук ще бъдем бъдещи софтуерни инженери, дай Боже. Трябва да се научим как да извличаме информация от вече готови източници. И този навик трябва да се развива у всеки. Когато отговаряте на такива въпроси, карате човек да се чувства достатъчно комфортно, че да зададе още милиони такива въпроси. Това може да е ваш бъдещ колега в работата, който да ви сръчка в ребрата докато работите, за да ви пита например как да направите интеджър в стринг, вместо да го провери в гугъл (не съм пробвал, но съм сигурен, че на 1ви резултат е верният отговор в гугъл)

 

Тези въпроси с всеизвестна истина за отговор или с отговор, който е на 1ви резултат в гугъл, дори и да е зададен въпросът по най-кривия начин, не са само от сферата на програмирането, до колкото виждам във форума. Тук се превръщаме в една своеобразна бгмама, в която се пита как да се стигне от точка А до точка Б, как да се направи чийзкейк, как да си вържем връзките на обувките и прочие неща, които не бих нарекъл глупости, а по-скоро топла вода, която вече е открита и предлагам да си спестим преоткриването й. Така и така няма търсачка във форума, нека не го пълним с толкова много теми.

 

P.S.: Може да биете минуси, защото виждам, че го правите когато кажа на някой, че не си е направил елементарното усилие да си напише въпроса в гугъл сърч бара.

Тагове:
21
Общи приказки
Anonymous:
Closed.
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

А в stackoverflow дето го прехласвате още откакто го има форума на софтуни, няма ли тема за всичко? 

Точно такива теми като тази в момента са излишни. 

Равносметката:

- Напомнини се, че има google. Разбрахме, че някои хора са толкова добри в търсенето в google, че могат да намерят алгоритми за космически совалки само с 2-3 търсения.

- Разбрахме, че никой не пише във форума, за да помогне на някой друг, а просто за точки, защото с тези точки ще си вземе изпита и ще стане гуру!

- Разбахме, че модераторите нищо не правим и не си вършим работата. Разбира се, трябва да е наш дълг - когато видим тема, която прилича на друга или пък въпросът, който е зададен е прекалено елементарен - да я заключваме аламинут, защото тук начинаещи студенти няма, има само силни, на изпитите всички отиват и изкарват максимум точки. 

- Лично за себе си разбрах, че вечер похапвам манджички с мерудийка, тъй като се уплаших, че някой може да ме мине по точки и му дадох минус на очевидно хейтърския коментар, насочен не само към този форум, но даже и към форумът на академията. d.georgiev.91, откакто го има форумът - прекарвам по няколко часа в него. Пиша по около 20-30 поуста на ден, гледам да пиша във всяка тема, по която мога поне малко да помогна. Понякога хората са доволни и ми благодарят за помощта - СПАМ?. Понякога не давам абсолютно акуратни отговори, било то защото е 2 часа през нощта или просто съм изморен, усещам се, поправям го или го изтривам. - СПАМ? Поне няколко дузини души са ме потърсили за помощ по скайп или фейсбук след отговор на техен въпрос тук във форума, било то, защото сами са го решили или пък аз съм им казал ако имат нужда от помощ да ме потърсят. - СПАМ?. Не съм вярвал, че някога ще приема лично нещо от форума, но уви, грешал съм. Смятам, че има много колеги в подобно положение, които "спамят" (за справката - почти всички от тях изкарват максимални точки на изпитите, правете си равносметката дали споделянето на знания и повтарянето им - сами по себе си не ги затвърждават) и смятам, че подобни изказвания като: "Насърчава се спаменето" са обидни, смешни и крайно необосновани.

 

Текущата тема се заключва за всеобщото благо. Всеки, който смята, че може да помогне за поддържането и модерирането на форума е добре дошъл да пише на екипа и ако екипът прецени ще му бъде дадена такава възможност. Всеки, който смята, че по някакъв начин може да се подобри форумът, иска да даде предложение за промяна или въвеждане на правила - може да пише в тази тема.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.