Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Предложение за лека промяна в условията на плановете в СофтУни

Здравейте на всички колеги и специално екипа на СофтУни! Обръщам се към най-вече екипа на университета със следното предложение:

Горещо моля да се разгледа идеята за добавяне възможност и за онлайн-студентите да участват в предложени от Вас интервюта за работа! В момента както е описано в раздела планове нямаме право на това. Мисля, а се надявам това де е мнение и на много онлайн-студенти, това за некомфортно и неприятно поради следните причини:

- ние влагаме почти същото старание и време /поне повечето от нас/, както и присъствените колеги.

- ходим на същите изпити и предаваме същите задачи от домашните.

- НЕ ползваме помощ от асистенти, което ни поставя в малко по-тежка позиция.

- според моите скромни контакти, вече създадени тук, малка част от нас работят или са учили програмиране преди, което значи, че причината да сме онлайн е най-вече дистанционна. Като сме далеч от София, това ни е единствената алтернатива, не че не искаме да сме там, но няма вариант.

- малко от нас работят като програмисти, и ние също искаме шанс за старт в тази сфера.

 

Въз основа на казаното по-горе, горещо моля екипа на СофтУни, да преразгледа конкретно тази опция, и нека онлайн-студентите да имат достъп до работодатели чрез Вас! Искрено се надявам, че молбата ми ще бъде разгледана сериозно, дано има и дискусия тук по темата. Не моля за нищо друго, но това поне е много важно, всеки желае да стартира в тази сфера, и според мен онлайн-студентите се нуждаят от това!

Благодаря!

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Здравейте,

имам известен опит в човешките ресурси (не в IT сферата, но нещата са сходни) и за това ще дръзна да споделя моето мнение, а то е, че темата ще се изчерпи с времето, ако SoftUni се развива добре и стане банка за кадри за IT сектора. Да погледнем от страна на работодателя: Той не се интересува от това в каква форма на обучение си, той дори не се интересува колко много знаеш, най - ценните неща са да вършиш работа и да се впишеш в колектива.

И така ето аз какво предполагам, че ще се случи. Като минем една година от обучението и повечето от присъствената форма на обучение си намерят работа, те няма да са достатъчни за пазара на труда и работодателите ще кажат на SoftUni: "Дай да видим някои от онлайна, имат повече опит и най-вероятно ще вършат повече работа от тези, които са първа година присъствено". Ръководството на SoftUni иска не иска ще си заобиколи (според мен ненужното) ограничение за достъп до интервюта за работа на тези обучаеми, които са онлайн.

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Обоснован и добър коментар, благодаря ти! Аз се надявам на същото, само да сме живи и здрави да завършим и работим! Успех на всички колеги!

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Аз , ако съм работодател ще искам онлайн студент със среден успех 5, а не редовен със среден успех 3.

2
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Ако ще си присъствено и средния ти успех е 3 , няма смисъл да плащаш. А и мисля че ако успеха ти е под 4 , автоматично на следващото ниво те местят в онлайн-форма..

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.