Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miro.linux avatar miro.linux 3 Точки

Избор на програмен език за бъдеща работа с Linux и правене на уеб сайтове

Здравейте- току що 12 клас и се ориентирах за образование към СофтУни, заради изчиствения материал, връзките за работа и големият избор от специализации smiley
Когато бях 10 клас минах малко над половината от programmig basics C# и си имам понятие от този език. Но нямам желание да работя с Microsoft продукти или да разработвам приложения за Windows, Android и т.н. angry Имам интерес към Linux системите и open source приложенията, както и да правя уеб сайтове(такива с JavaScript за фирмите и такива без тези глупости за мои лични сайтове). Доколкото разбирам C# е оринетиран главно към Windows платформата, така че отпада, което е жалко, защото изглежда, че повечето сериозни програми за Linux се пишат на C или C++, но по програма виждам да има само C# crying. Само JavaScript няма да ми даде задълбочени познания по програмиране на декстоп приложения, така че и той опада. Python като престъпно бавен език също не ми се вижда като добър вариант. И накрая остава само Java, която като доста подходяща за сървъри и приложения на големи корпорации също леко ме плаши, защото ми се иска някоя по-айлякчииска работа devil Гледам, че вече имат Full-Stack Developer Java, което ми изглежда като това, което търся. Правилно ли разсъждавам и изобщо има ли добър пазар в България за администрация и програмиране на Linux? С кой език да вляза и какви допълнителни модули е най-добре да взема?

0
Общи приказки 29/06/2020 13:38:18
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Look at what is easy for your to learn and not what is “made by Microsoft” or “Python is slow”, the Bulgarian IT-industry is after all using these languages for their products. If you already have prior experience and find it easy to work with C# or if you already have some knowledge with C/C++, then do continue with these languages at SoftUni. Linux-specialization at SoftUni is of high-quality and will lead you all the way to Dev-Ops, but time-consuming and intensive (you'll have a hard time learning Linux-administration and Java at the same time, for instance). In any event, you should learn JavaSript if you want to work as a Web-developer (Front-End or Full-Stack). The best advice that SoftUni-instructors are always giving, is to take it easy with your objectives at the beginning and step-by-step build up your IT-skills during your studies at SoftUni.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.