Loading...
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Entity Relations, 1. Student System

Здравейте колеги.
Гърми ми трети тест на тази задача и ми дава 75 от 100 и немога да разбера къде е проблема.
Някой ще има ли възможност да погледне или да ми изпрати работещо решение за да погледна и да сверя?
Ето линк към кода на задачата ми в гит хъб - https://github.com/stefism/Projects/tree/master/C%23%20Entity%20Framework%20Core%20June%202020/10%20EXERCISE%20ENTITY%20RELATIONS/EntityRelationsExercises/P01_StudentSystem

Благодаря ви за съдействието!

Bobby_Apostolov avatar Bobby_Apostolov 128 Точки
Best Answer

Здравей, пращам ти работещо решение.
Всички полета съм ги валидирал.

https://dox.abv.bg/download?id=1c9ab958c4
Ако си намериш грешката, пиши :)

1
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Мерси много, че винаги ми помагаш!
Мен тук доста ме затрудни това, че са направили така, че имената на таблиците да се различават от имената на пропертитата. Доста време се мотах това да го оправя, но на първите тестове judge поне показваше входа.
Сега ще започна да сверявам двата кода за да видя кое го чупи точно.
Мерси пак!

0
04/07/2020 20:09:49
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Здравей.
Както ме помоли, пиша след като си открих грешката, благодарение на твоя код :D
Проблема беше, че две от пропертитата ги бях кръстил в множествено число и това не му е харесвало на judge-то.
"public Course Course" беше "Courses" и "public Student Student" беше "Students". Като ги оправих и стана.

Между другото в твоя клас Course защо имаш

public virtual ICollection<StudentCourse> StudentCourses { get; set; }

и

public virtual ICollection<StudentCourse> StudentsEnrolled { get; set; }

Това първото StudentCourses { get; set; } принципно не трябва, щото не е описано в условието и минава и без него.

Поне така си мисля де.

1
Bobby_Apostolov avatar Bobby_Apostolov 128 Точки

Супе, че си го намерил, Judge-a е много капризен :D

Следвах първо  примера на Крис, после погледнах как трябва с се казват нещата, сигурно съм забравил да го махна

:) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.