Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HEAT661 avatar HEAT661 0 Точки

Wine Glass C# Exam Task

Здравейте всички.Моля да ми помогнете да си открия грешката.

ето ми кода:

using System;
class Program
{
static void Main()
{
int n = int.Parse(Console.ReadLine());
for (int row = 0; row <= n / 2 - 1 ; row++)
{
string dots = new string('.', row);
string stars = new string('*', n-2 - row*2 );
string chashka = new string('\\',n / n );
string chashka2 = new string('/', n / n);
Console.WriteLine("{0}{2}{1}{3}{0}", dots, stars, chashka,chashka2);
}
for (int row = 0; row <= n ; row = row + 4)
{
string dots = new string('.',n /2+1 / n-1 );
string stars = new string('|', n / n );
Console.WriteLine("{0}{1}{1}{0}", dots, stars);
}
for (int row = 0 ; row <= n / 2 ; row = row + 6)
{
string dots = new string('-', n );
Console.WriteLine("{0}", dots);
}
}
}

задачата е Wine Glass от изпита C# basic 14 април сутринта в системата ми дава 0 точки.

Благодаря на всички.

 

Тагове:
0
Programming Basics
Pavel_R avatar Pavel_R 57 Точки

Здравей. Имаш грешка във втория и третия for-loop. Тялото и на единия и на другия цикъл е ок, но проблема е в това по колко пъти се завъртат. Може да пробваш при input 4 на твоя код, че се изрисува чаша с височина 5, или при input 10 - чаша с височина 9. Ето ТУК съм коригирал кода ти.

2
HEAT661 avatar HEAT661 0 Точки

Благодаря на всички !!!laughinglaughinglaughing

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.