Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stanislav_vv avatar stanislav_vv 5 Точки

Array Manipulator

Охх, голямо зацикляне направих на тази задача от упражнението с функции :(. Става въпрос за 10-та задача Array Manipulator.

Условието е малко дълго и затова слагам линк към него:

https://softuni.bg/downloads/svn/soft-tech/Jan-2021/Python/04-Functions/04.%20Functions-Exercise.docx

това е моят код:

https://pastebin.com/uxcBwbdG

В джъдж ми дава 70/100, като примерните тестове минават. Какви ли не врътки правих и не мога да разбера кое не минава. Явно изпускам някоя проверка или нещо не съм разбрал в условието ли, но вече се изчерпах.

 

Ще съм благодарен ако някой подскаже къде бъркам. Поне да не ми отиде цял ден труд на вятъра без да разбера къде греша :)

Тагове:
0
Python Fundamentals
Ganjaminatora avatar Ganjaminatora 1 Точки

След 1 час дебъг открих грешката ти и е във exchange функцията. Опитай да я намериш сам.

0
stanislav_vv avatar stanislav_vv 5 Точки

Благодаря за насоката. Нямаше проверка за отрицателен split index. Сега дажа 100/100. Въобще не съм се сетил да тествам с такъв 

0
megenov avatar megenov 0 Точки

Благодаря и аз!

Абсолютно същата грешка бях допуснал на C# и загубих доста време да се чудя къде е проблема, благодаря още веднъж!

0
pavlin avatar pavlin 12 Точки

Бях допуснал абсолютно същия пропуск и не можа да ми дойде на ума да пробвам с отрицателни числа. Бях го направил само да хваща числа по-големи от размера на масива -1. Такива условия са малко подвеждащи защото е алогично да се използват отрицателни числа за индекси в масив, все пак такъв масив не съществува! Струва ми се несправедливо да отреже 30 точки за такъв пропуск.

0
20/12/2022 05:58:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.