Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Основни битови операции

Здравейте,

Във връзка със скорошната лекция относно Operators and expressions, реших да напиша статия, в която съм споделил няколко от основните битови операции. Освен това, съм обяснил какво представлява двоичната бройна система, както и самите битови оператори.

Мисля че статията би могла да бъде от полза на курсистите от C# Basics, тъй като когато съм решавал задачи от минали изпити, основно съм прилагал тези операции и съответно би могла да им помогне да решат 5-та задача от изпита. 

За да са по-ясни примерите и отделните методи, съм използвал разнообразни картинки (мои лични произведения laughing), както и съм споделил кода, който е необходим за изпълнението на задачите.

Също така, имайте впредвид, че методите съм ги измислял аз и съответно е възможно да не са оптимални, въпреки че работят. В крайна сметка, целта на всичко това е да покажа определен подход и логика при решаването на подобни задачи. Вярвам, че много от вас биха могли да се справят и по-добре от мен с конкретните задачи. smile

Очаквам и обратна връзка относно евентуални грешки в примерите или идеи за някакви други операции, които бих могъл да добавя.

Надявам се статията да ви бъде от полза. smile

ЛИНК

 

Тагове:
12
Programming Basics
quickben avatar quickben 966 Точки

Линк към въпросната статия. :) Е той си го има просто е по-удобно да не се налага да влизаме в профила ти. Готина статия като цяло, съдържа почти всичко като за въведение в побитовите операции. Може да сложиш едно изречение за това, че когато се местят битовете се наблюдава загуба на крайните битове. Извинявай ако си го споменал някъде и не съм го видял.

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Да бе вярно, благодаря innocent

0
quickben avatar quickben 966 Точки
Няма проблеми то така е лесно в ретроспекция... аз примерно ако тръгна да пиша подобна статия ще е с повече дупки от швейцарско сирене :)
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.