Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DanteSparda avatar DanteSparda 32 Точки

Доста "хитрите" домашни...

Завършихме HTML и сега започваме CSS. Това значи, че сега ще науча какво е CSS, как се работи с него, за какво служи и тн. И точно поради това прекрасно ново начало в последните 4 домашни (от 4) се налага да го ползваме, като без него или е невъзможно да се изпълни качествено заданието или HTML има някакъв скрит таг, който само HTMLер на 120 години знае.
Смятам, че колкото и да искат да ни насърчават да учим сами и да си търсим информацията, наобходима за завършека на домашните, този път това разделение беше прекалено тежко.
Като някой, който не е пипал CSS и е имал лек досег в даскало с HTML(писан на notepad) в момента не мога да кажа, че ми е лесно.
Най-лесният пример, който мога да дам е случилото се днес: Запецнах на една задача след 3 часа боричкане с нея и реших да видя, как някой друг е нагласил въпросните таблици (става въпрос за 5 от домашно-таблици). Отварям аз форума, намирам домашното, цъкам на него и ми излиза началният образ на таблиците (<table><tr><td>име), общо има няма 60 реда (същото го бях направил и аз, но имах 50 пъти повече тагове в отчаян опит да наглася нещата (в презентацията също информацията е дадена доста зле и ако не беше Наков да каже, че "в HTML таговете не работят, така както си мислите", щях да загубя поне още час. Нали... кой ще предположи, че "width="100%" няма да може да заеме 100% от това което искам, то и 90,80,60... нищо не бачкаше както трябва, но е сигурно, че грешката е моя. ТА, и като видях кода на колежката ми стана доста криво, понеже бях направил всичко освен най-отгоре да сложа

<link href="styles/05-styles.css" rel="stylesheet" />.

Я виж тии, ма то можело кода да не изглежда като кървавото писмо. И съм почти сигурен, че колежката не е убила 5 дена в едно домашно. Но, скъпите ни шефове, които имат много повече опит от нас са решили, че ще е добра идея да разделят CSS & HTML и да дават домашни и за двете...
Нямам против Софтуни. Тук научавам много и атмосферата и учителите ни са супер, но има някой малки нещица, които направо ми бъркат в здравето.
Е, толкова от мен :) Приятен ден и стискайте палци, отивам да се боря със змея.

 

externo avatar externo 119 Точки

на изпитите по C# и Java имам пълен брой точки, както и на отборната задача от миналия месец, но въпреки това и аз имам големи затруднения с HTML курса, но това беше до този момент в който започна CSS курсчето и всичко си дойде на място.

Разберете, че най-лесното нещо е да напишете, че не можете или че някой друг е виновен, че не можете и не става. Опитайте се максимално да отлагате момента в който се оплаквате за нещо подобно.

Бъдете критични към организационните неща, към системата на форума, към това, че няма възможност за съобщения между членовете на форума, както и че може да получаваме известия по този начин вместо по и-мейл.

Не защитавам никой, нито съм с убеждение, че това е университет или нещо подобно.

Напротив!

Казвам, че това е платформа за практически курсове по най-търсените технологии в момента и че се прави от човек, който е завършил подобни проекти и знае как става.

Крайната цел на всички, които знаят за какво са тук и за какво си дават парите е да научат колкото се може повече материал и да ползват всяка секунда за самоподготовка и да се хванат на работа по най-бързия възможен начин. Всичко друго - оценки, дипломи, точки, точки от форума, сертификати, семестри, поправителни и други подобни са романтични заигравки :)

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.