Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

[Homework] HTML Forms

  1. Simple Form
  2. Flight Order
  3. WordPress Theme
  4. Fakebook Register Form
  5. Laptop Choice

Писъл съм стиловете в самия html документ, защото не са кой знае колко голями и не мисля, че има смисъл от отделен файл. Знам че не е добра практика това но все пак домашното е за html.

Ето и линк към цялото домашно.

Приемам всякакви критики към домашното.

10
Web Fundamentals - HTML5
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Верно си беше трудоемко домашното, особено ако човек се заиграе и аз се радвам че свърши.  Без таблици! Само списъци и дивове.. Много исках да ги направя и респонсив задачите, ама това много ме забави и се отказах на втората задача.. Първата е респонсив горе долу, въпреки че може и по добре.. 

01 Simple form

02 Flight Order

03 Wordpress Theme

04 Fakebook Register Form

05 Laptop Choice

По принцип слагам ресета в отделен цсс файл и линквам него първи в хеда и така всичките ми html-и линкват към един и същи reset.css.. После за всяка задачка си имам отделно css - 01, 02 и както там.. Казвам го понеже в jsfiddle-a не могат да се показват повече от един css файл съм ги сложила двата накуп.. ама не е хубава практика като цяло...

5
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравей :) Една малка забележка към 4та задача. За заглавието на сайта - Fa"K"ebook използваш изображение. Според мен е по - правилно да е написано със символи (h1). Ако грешката е в мен извинявай :). Ако решиш да си останеш с изображението, фонът му е с различен нюанс от фона на background-а ти. Поздрави!

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Прав си, благодарско :) наистина е по добре шрифт да се използва, сега рисърчнах и си го има фонта на фейсбук на разположение, тъпо че не се сетих по рано.., Това с картинките наистина е краен вариант и най вече се използват спрайтове за иконки освен картинките за контент.. хехе :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.