Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Somma avatar Somma 6 Точки

Задача 06. Math Power Джъджа връща, че има грешни резултати, а не би трябвало!

Здравейте, прятели! 

Задачата, за която имам питане е следната: 

Пример: степен на число
Да се напише функция, която изчислява и връща резултата от повдигането на число на дадена степен.
Ясно е нали? Ето и кодът, който съм сглобил: 

/*
    Пример: степен на число
    Да се напише функция, която изчислява и връща резултата от 
    повдигането на число на дадена степен.
    Примерен вход и изход
    
    ╔═══════════╦═══════════╗	╔═══════════╦═══════════╗	
    ║    Вход   ║   Изход   ║	║    Вход   ║   Изход   ║	
    ╠═══════════╬═══════════╣	╠═══════════╬═══════════╣	
    ║      2    ║    256    ║	║      3    ║     81    ║	
    ║      8    ║           ║	║      4    ║           ║	
    ╚═══════════╩═══════════╝	╚═══════════╩═══════════╝	
*/

#include <iostream>
using namespace std; 

double powerBy(double num, double pow) {
	double result = 1; 
	
	for (int i = 1; i <= pow; i++)
	{
		result *= num; 
	}

	return result; 
}


int main() {
	double a, x; 
	cin >> a; 
	cin >> x; 

	double returnResult = powerBy(a, x); 

	cout << returnResult; 

	return 0; 

}

 

...и, тук не разбирам какво се случва, или по-скоро, мисля, че не би трябвало да се случва, но човек може да се разсее и да не забележи проблемите. Та: Джъджа ми дава, че имам 3 грешни отговора? Някой има ли представа защо? Аз ли нещо греша, или Джуджа е за пренастройка?

Благодаря, предварително! :)

Тагове:
1
C++ Programming 05/03/2022 14:58:56
Nikolay_Dimitrov10 avatar Nikolay_Dimitrov10 3 Точки

Здрасти

Аз отделих страшно много време на тази задача, обаче се оказа, че решението е лесно и то с много малко код.

Изпълнява се 100/100

Ето моя код =>

#include <iostream>
#include <cmath>
using namespace std;

int returnResult() {
    int number;
    cin >> number;
    int powerOf;
    cin >> powerOf;
    int result = pow(number, powerOf);
    cout << result << endl;

}
int main() {

    returnResult();
}

2
11/03/2022 18:06:22
Somma avatar Somma 6 Точки

Здравей, Ники! 

Възниква проблем и искам да те питам дали ползваш същия линк, който и аз? Линкът, към който тествам кода е от книката "Основи на програмирането със С++". Ето и линк към Джъджа, който ползвам за тестване на кода на задачата "06. Math Power"

А проблемът който възниква е че, след като направих Copy->Paste на кода, който си шернал по-горе резултатът е 50/100? А ти казваш, че ти връща 100/100 и затова питам да не би да ползваш друг линк (да не би Джъджа да го има и на друг домейн, знам ли?!?....). 

 

Твоя резултат - 50/100 и моя резултат 70/100 !!!

0
12/03/2022 22:28:31
tt104 avatar tt104 15 Точки

Кода който "Copy->Paste" може да активира UB. Попълнете липсващите return оператори и опитайте отново.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.