Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Time Management Methods, Techniques, Tips & Tricks

Здравейте! : )

Сигурно сте виждали известният "студентски триъгълник":

А като добавим работа + спорт(ако искаме и здравето си да поддържаме някак) + любопитството да научим много повече от това, което имаме по програма => нещата стават too complicated... :/ Живота се превръща в една рекурсивно-заплетена стратегия на Time Management и приоритети.

Не са малко обаче и предложените решения на този проблем. Освен многобройните книги по темата, днес попаднах и на една страхотна статия (15 Easy to Follow Daily Productivity Tips Just for You) в един професионален блог за Web Design. По-интересното и различно в тази статия е това, че са предложени и множество програмки и плъгини, които биха ни помогнали за повишаване на продуктиновстта. Няма да повтарям написаното там, препоръчвам на всички да прочетете статията.

Какво е вашето мнение и опит за тези техники, ползвали ли сте подобни програми, които да ви напомнят да почивате(например), или ограничаващи дневното ви време за фейсбук? (имах една такава някога, но... я изтрих xD)

И като цяло: как организирате времето си, как се справяте с множеството задачи навреме и справяте ли се? Имате ли някои по-специални методики за това? Важи ли за вас триъгълника на студента, кои две избирате :D ? Аз ще отговоря на тези въпроси по-късно, любопитно ми е да науча за вашият опит.

PS. Може да харесате страницата на Design Blog във фейсбук - публикуват наистина много полезни неща.

+
10 Best Time Management Extensions for Google Chrome

17
Teamwork and Personal Skills
kristinapetkova avatar kristinapetkova 11 Точки

Благодаря ти за хубавата статия! Определено ще изпробвам time blocking-а, 10-те минути преди ставане и равносметката преди лягане, изглеждат доста мощни тактики (: 

Колкото до въпросите ти, честно казано аз много пиша и планирам, но обикновено повечето ми планове се провалят за сметка на социалния живот - в крайна сметка приятелите нямат таймер.

От друга страна не бих казала, че когато съм сама също оползотворявам добре времето си - определено често се въвличам в Multitasking и това е пагубно за задачата, която наистина ти е важно да свършиш, както пишеше в тази статия. 

Когато се справям обикновено е, защото се чувствам в добра фирма - имам достатъчно сън, осигурила съм си добро настроение и храна за деня - тоест за мен физическото/умственото/емоционалното състояние трябва да са в баланс, за да се справя. Както разбираш рядко намирам баланса, така че в повечето пъти не съм продуктивна колкото искам и това не ми харесва.

Колкото до програмки - по принцип обичах досега хартиените органайзъри, но минах на телефонен и той ми върши по-добра работа, мога по-динамично да променям нещата и освен това ми напомня, което е мнооого важно. Много съм мотивирана така сутрин си настройвам задачките и после доволно си ги отмятам.

Споделете и вие, че много се разписах (:

 

Поздрави,

Криси

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.