Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Лошо качество на звук във видеата!

Здравейте, моля екипа на СофтУни да обърне внимание на следното:

в повечето видеа, които НЕ са на Светлин Наков има доста голям проблем със звука, не се чува добре, има други шумове, пращи и като цяло не е удобно за слушане. Интересното е, че видеата с г-н Наков са перфектни откъм качество, говоря най-вече за видеото за адаптивен дизайн от HTML/CSS курса! Моля да обърнете внимание на това, защото едва ли г-н Наков ще води всички лекции винаги и проблема наистина е дразнещ. Благодаря!

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

За кои видеа става дума? От комерата или от екрана на лаптопа?

Видеата от камерата не могат да са качествени, освен ако не купим камера за 3000-5000 лв. Най-скапаната камера, която поддържа външен (т.е. качествен) микрофон, струва над 3000 лв. ОК, може да я купим, но тогава тя не може да стои в залата (трябва някой да я пази, защото ще изчезне).

Видеата от лаптопите -> всеки лектор трябва да си настрои микрофона, трябва да говори пред него и трябва микрофонът ми да не е много калпав. Има някакъв вариант с външни микрофони, но имам негативен опит. Пробвали сме.

Може ли да изброите точно на кои лектори е кофти звука и точно на кои не е и дали говорим за записа от камерата или от екрана? Трябва да разследваме ситуацията.

4
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Основно забелязах проблем във видеата от лаптопите. Последните 2-3 лекции от курса HTML/CSS са с лош звук - на г-н Владимир Георгиев, "Адаптивен дизайн. Bootstrap" и "CSS предпроцесори SASS и LESS. CSS трансформации". Съжалявам, но просто ги бях изтеглил и вчера ги изтрих и гледах Вашите лекции заради звука. Благодаря за отговора и реакцията Ви!

2
gudov avatar gudov 274 Точки

На мене ми е най-неудобно, когато се качи видео само от камерата без screencast. За семинарите е по добре камерата, но за курсовете е много неудобна :(

4
Desso avatar Desso 146 Точки

https://www.youtube.com/watch?v=gQ_cN36WCw8

 

ето това например също не е с добър звук, но за сметка на това е и с лоша четимост на кода  :) Може би ако камерата се постави по-близо до стената и фронтално срещу прожекцията ще е по добре. Евентуално може и да се затъмни залата, за да заприлича на кино салон. Плюс това не е качена цялата подготовка, а само 1 час от нея. Останалото е изрязано. В youtube канала липсва версията записана директно от лаптопа на лектора. Дали ще можете да я набавите все пак?

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

На лаптопа на Владо Георгиев явно ми е прецакан микрофона и повече няма да го ползваме. Там е бил проблемът.

По принцип се страем винаги да записваме и качваме камера + screencast. За семинарите е много трудно, защото повечето лектори нямат записващ софтуер и ползват собствен лаптоп. За учебните занятия от учебната програма на СофтУни се стараем винаги да записваме screencast и ще следим да е добър микрофонът на записващия лаптоп.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Благодаря отново за бързата и качествена реакция!

1
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Може да експортвате аудиото от лаптопа и да го "закачате" към видеото от камерата. Отнема време и познания по монтажен софтуер, но не е чак такава хамалогия.

Ако имате нужда от безплатна консултация за това как да решите проблема из основи с минимум или никакви средства, аз съм готов да помогна. Изкарвам си хляба с това от 15 години...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.