Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Проверка на домашни - има ли реален смъсъл към момента и как да я подобрим?

Здравейте, колеги и колежки,

Уж идеята с проверките на домашните е да си помагаме, но според мен, на практика,  в сегашния си вид е безполезна, защото по мои наблюдения към момента схемата е следната:

"Пишем и предаваме -> изпит и тиймуърк -> проверка на домашните"

И какво излиза, че реално домашни се проверяват след изпита - т.е. да се вземат тези заветни 5% от точките. А нали идеята е уж да ти се даде някаква навременна обратна връзка за нещата, които си недоразбрал или сбъркал. И това да ти помогне най-малкото за изпита. А не след него.

И понеже проверката дава 5% от точките, защо не се промени схемата по следния начин: За всяко домашно срокът за проверка да изтича (примерно) 3 дни след срока за предаване.

По този начин който иска да получи тези 5%, ще ги получи, защото е свършил нещо полезно за колегите си, а не защото е свършил нещо почти безсмислено.

Ще се радвам на минуси, плюсове и най-вече на аргументирани отговори и коментари :)

EDIT(14/07): Всъщност измислих по-хитро решение на проблема: да има бутонче ранно предаване на домашното - да си го заключиш сам - все едно срокът за теб да е приключил по-рано по твое усмотрение. И тогава, съответно, да ти се даде опция да проверяваш домашните на другите като теб, които са си заключили своите. 

Поздрави и успех на всички с JS,

Косьо

Plami avatar Plami 373 Точки

Едно е сигурно - тези крайни дати за проверка на домашните трябва да се промени. Просто няма смисъл да получаваш feedback за задачи, които ти служат като подготовка за изпит след самия изпит :) Сега за конкретни крайни срокове и аз не мога да реша какви точно да са, но със сигурност няма да е натоварващо за всички, ако тези срокове са няколко дена след изтичане на датата за предаване. Така проверката ще е плавна и смислена, защото в противен случай повечето от нас остават тази проверка за накрая и така натрупват голямо количество домашни за кратък период от време. Резултата - проверяват донякъде, след това им писва, почват да карат през пръсти, могат да изпуснат някои грешки и по-този начин със сигурност не помагат на отсрещната страна.

Това е от мен и се надявам да бях полезна :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.