Loading...
kasskata avatar kasskata 492 Точки

[C# Basics]Подготовка За Практически изпит - Задача 4 - "Рисуване" по конзолата

Здравейте колеги,

тъй като още е млад форума а аз искам да има много полезна информация от рано,искам да споделя с вас малкото опит който имам с първия изпит,по C#.

Вече минах един път изпитите в Телерик и бях много слабо подготвен за първия изпит и не искам вие да последвате моята участ.Искам да ви предопредя отдалече че задачите оt BGcoder са много приятни и занимателни и най-големия кошмар са тия с рисуването по конзолата(аз предполагам че ще има нещо такова на изпита).Аз започвам да се подготвям отдалече с тези защото всички други са в пъти по-лесни,а тези които искат 500 точки ще трябва да се борите и с Carpets или Logo и още гадости.Та 9та задача е много подходяща за първи стъпки,за новобранци.Слагам линк към моята задача работеща с Нечетни числа взети от конзолата и ИСКАМ всеки неразбиращ защо и какво е това да ми пише тук.С радост отговарям(без лични защото не отговарям :P). 

Линк към PASTEBIN (копирате целия код и пускате по бикновенния начин(ctrl + F5)).

Приемам забележката на колегите и оставаме тази задача настрана.Нека поговорим и да разясним задачата от изпита.

Ще се опитам да помогна на всички,които имат трудности с разбирането на кода или да си помогнем взаимно.Ако има някой,който се чувства подготвен да помогне може и той да пише.

задачи от минали години:

ForestRoad Линк ; мое решение : Линк

FirTree Линк ; Решение в Телерик - Линк

SandGlass Линк ; 

CarpetsЛинк ; Решение в Телерик - Линк правилно решение: Линк;неправилно : Линк , Insane(1768реда код): Линк 

Carpets advance(matrixBuilding) Линк

TelerikLogo Линк ; Решение в Телерик - Линк

UKFlag Линк ; Решение в Телерик - Линк

Kaspichaniq Boat Линк Samuil.Petrow решение: Линк

DiamondTrolls Линк 

Eggcelent Линк 

FireInTheMatrix Линк ; Решение в Телерик - Линк

BatGoiko'sTower Линк най-лесната :P; Решение в Телерик - Линк - мое решение: Линк

днес вечерта ще пусна решенията на някои (нередактирани) и ще продължа да ги решавам и ще помагам.

11
Programming Basics
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
Ето и моето решение на Trapezoid задачата. Направих е с матрица понеже ми беше по лесно и не съм се старал особено много като цяло, но поне е кратко и работи :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки
хаха :) харесва ми решението ти обаче е доста трудно за първо ниво.Ако ме питаш мен то и с LINQ заявки може да се придобри и ако ми дадеш UNITY енджин може и 3d да го направим само че идеята е да помогнем на първото ниво. иначе прегледах я много приятно изглежда.браво
0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
На този етап е трудно за хора, който не са се занимавали преди но въщо така и Carpets и вероятно още някоя(не мога в момента да се сетя). Но е хубаво да ги има всички на едно място и по различен начин решени за момента когато наближи изпита и хората са вече малко по наясно с магиите на конзолното рисуване :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки
има доза истина в думите ти.
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.