Софтуерно Инженерство
Loading...
kasskata avatar kasskata 492 Точки

[C# Basics]Подготовка За Практически изпит - Задача 4 - "Рисуване" по конзолата

Здравейте колеги,

тъй като още е млад форума а аз искам да има много полезна информация от рано,искам да споделя с вас малкото опит който имам с първия изпит,по C#.

Вече минах един път изпитите в Телерик и бях много слабо подготвен за първия изпит и не искам вие да последвате моята участ.Искам да ви предопредя отдалече че задачите оt BGcoder са много приятни и занимателни и най-големия кошмар са тия с рисуването по конзолата(аз предполагам че ще има нещо такова на изпита).Аз започвам да се подготвям отдалече с тези защото всички други са в пъти по-лесни,а тези които искат 500 точки ще трябва да се борите и с Carpets или Logo и още гадости.Та 9та задача е много подходяща за първи стъпки,за новобранци.Слагам линк към моята задача работеща с Нечетни числа взети от конзолата и ИСКАМ всеки неразбиращ защо и какво е това да ми пише тук.С радост отговарям(без лични защото не отговарям :P). 

Линк към PASTEBIN (копирате целия код и пускате по бикновенния начин(ctrl + F5)).

Приемам забележката на колегите и оставаме тази задача настрана.Нека поговорим и да разясним задачата от изпита.

Ще се опитам да помогна на всички,които имат трудности с разбирането на кода или да си помогнем взаимно.Ако има някой,който се чувства подготвен да помогне може и той да пише.

задачи от минали години:

ForestRoad Линк ; мое решение : Линк

FirTree Линк ; Решение в Телерик - Линк

SandGlass Линк ; 

CarpetsЛинк ; Решение в Телерик - Линк правилно решение: Линк;неправилно : Линк , Insane(1768реда код): Линк 

Carpets advance(matrixBuilding) Линк

TelerikLogo Линк ; Решение в Телерик - Линк

UKFlag Линк ; Решение в Телерик - Линк

Kaspichaniq Boat Линк Samuil.Petrow решение: Линк

DiamondTrolls Линк 

Eggcelent Линк 

FireInTheMatrix Линк ; Решение в Телерик - Линк

BatGoiko'sTower Линк най-лесната :P; Решение в Телерик - Линк - мое решение: Линк

днес вечерта ще пусна решенията на някои (нередактирани) и ще продължа да ги решавам и ще помагам.

11
Programming Basics
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
Ето и моето решение на Trapezoid задачата. Направих е с матрица понеже ми беше по лесно и не съм се старал особено много като цяло, но поне е кратко и работи :)
0
хаха :) харесва ми решението ти обаче е доста трудно за първо ниво.Ако ме питаш мен то и с LINQ заявки може да се придобри и ако ми дадеш UNITY енджин може и 3d да го направим само че идеята е да помогнем на първото ниво. иначе прегледах я много приятно изглежда.браво
0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
На този етап е трудно за хора, който не са се занимавали преди но въщо така и Carpets и вероятно още някоя(не мога в момента да се сетя). Но е хубаво да ги има всички на едно място и по различен начин решени за момента когато наближи изпита и хората са вече малко по наясно с магиите на конзолното рисуване :)
0
има доза истина в думите ти.
0