Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Syntax

Здравейте колеги, прилагам решенията си на задачите от домашното по JavaScript синтаксис:

  1. powerfulCars
  2. roundingNumbers
  3. evenNumber
  4. primeChecker
  5. divisionChecker
  6. checkingBits
  7. lifetimeSupplyCalc
  8. cylinderVol
  9. treehouse
  10. digitChecker
  11. digitAsWord
  12. variables

Всичко работи, но не мисля, че е перфектно направено, така че очаквам градивна критика :)

17
JavaScript Fundamentals
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Аз пак писах до последният момент домашното, но все пак ще споделя решенията си. Смятам, че са елегантни и биха представили някакъв интерес.

Навигация на домашното - Source Code.

Първо: написала съм ги така, че лесно да се проверяват в браузъра, не чрез Node.js (както е по условие). Почти навсякъде резултата го console.log-вам като обект, за да бъде по-нагледно.

За самите решения: как процедирам по-принцип при писането им? Ами - усложнявам си лесните задачи (или търся някой по-нестандартен подход), а за сложните търся по-лесен и мързелив начин с по-малко код :D Точно в това домашно май не личи кой знае колко де - тук наблегнах на качеството на кода (затова много от наименованията на функциите и файловете не са същите както се иска по условие). Нито ми е интересно, нито съвестта ми позволява да пратя само "работещо" домашно, без да е изпипано до детайл. Затова в тези решения извикването на функциите е повече код, отколкото самата логика в тях, но като цяло ако погледнете 1-2 задачки, много лесно ще разберете и другите. Ползвала съм chance.js библиотеката за да се генерират случайни стойности за тест, а в някои задачи съм добавяла и хардкоднати от условието (+ случайни).

И в Soothsayer, където вече наистина се иска Random ключ, аз пак ползвах chance.js вместо да пиша random generator, защото... бива ли в цялото домашно да го ползвам, пък тук не? : D

Ще се радвам на някакъв градивен feedback, зашото от проверката на домашни не получавам такъв по-принцип, а съм далеч от мисълта, че домашнто е перфектно.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.