Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

[Team Building] Има ли в СофтУни почитатели на настолните игри?

Един колега пусна тема за покер и понеже напоследък се интересувам от бордови игри, струва ми се, че и това е едно интересно странично занимание.

В България бордовите/настолните игри стават по-популярни едва последните години. Преди това по-известни бяха игри като "Не се сърди човече", табла, Монопол и т.н., повечето от които са елементарни или в много голяма степен зависят от късмет - да хвърлиш определен зар например. В тях в никакъв случай няма толкова стратегия и планиране, както в една компютърна стратегическа игра например. Заради това според мен са малко изчерпани тези игри вече - кога последно някой от вас е играл "Не се сърди човече" примерно...

Приятното на настолните игри е, че хората се събират заедно на бира и правят нещо хем забавно, хем интелектуално стимулиращо. Разликата с игри като покер е, че бордовите игри имат и тематика - дали ще са космически битки, трепане на орки и тролове, лекуване на болести, строене на градове - това добавя допълнителна наслада.

Има два основни типа игри - кооперативни, където всички играчи работят заедно да постигнат определена цел, и конкурентни, където се колят помежду си.

Имам лични впечатления от 5-6 игри, които играх скоро, ако имате желание може тук да дискутираме предимства/недостатъци на определени заглавия. Ако успеем да се съберем някой път още по-добре.

Тагове:
6
Общи приказки
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Имам smallworld - играта е за петима, стратегия. Отнема около час и 30-40 мин една игра :) Доста е интересна бих казал.

Имам и ГО, но на нея съм супер слаб и съм играл 5-6 пъти само :/ 

GoT, Rex също са стратегии, доста интересни, като Rex e малко по-сложна от игра на тронове (по моя преценка). 

Понеже аз скоро ще ходя на море и ще гледам да оползотворя писането на домашни за ниво 0, може след приемния изпит да се разберем и да цъкаме Smallworld, гаранция че е много яка :) 

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Чувал съм много добри неща за нея. Гледал съм и клипчета и изглежда супер забавна. 

0
atanassoff.i avatar atanassoff.i 0 Точки

И аз имам Smallworld. Според мен една от най-добрите игри в нейния си жанр, защото всяка игра е различна. Имам оригиналния + expansion Smallworld Realms (сам си правиш картите, а не са само първите 4 статични), както и още един expansion с едно тесте карти, дето прави играта още по-трудна и интересна. С най-голям кеф бих се събирал с някой от вас да играем, но за съжаление скоро заминавам за чужбина и тотално ще спирам със СофтУни-то...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.