Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Присъствена vs Онлайн форма на обучение? Струва ли си наистина цената за присъствена форма?

Изгледах отново дискусията от "Career start @ SoftUni" (предполагам достъп до видеото имат само записаните студенти в СофтУни) и си задавам въпросът - какъв е смисълът и реалните привилегии от това човек да се пребори да учи присътвено?
Освен, че такъв човек, който е записан присъствено, трябва лично да ходи в залата, за да му се признаят точките за присъствие, също така трябва да плаща и повече от двойна такса на семестър (онлайн обучението е 150 лв, а  присъственото към момента е 390 лв.).


Съотвено искам да ви попитам и вас - какви ползи виждате от обучението си присъствено? Защо избрахте именно него, а не по-евтината онлайн форма?

8
Въпроси за SoftUni
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Колеги, наистина не разбирам - ако смятате, че вече не е изгодно да си присъствено, защо не се преместите онлайн? Претенциите ви имат известно основание, но едва ли е толкова трудно да се реши въпросът. Аз лично ще запиша присъствено, понеже смятам, че пряката комуникация с колеги ще ми помогне да усвоя по-добре материала.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Ами, гори-долу, това беше и предметът на цялата дълга дискусия - човек да е информиран, да е наясно какво става, именно за да може правилно да направи своя избор... Изводът от дискусията, след коментарът на Наков е, че когато от СофтУни измислят нова "привилегия" или услуга, съответно и ще я съобщят каква е тя.  Така чрез нея те ще могат да обогати плана за присъствените си студенти, така че този план наистина да си заслужава по-високата такса и да бъде аткрактивен за студентите (клиентите)... Когато има яснота, съответно всеки ще може да си прецени спрямо себе си кой точно план повече го удовлетворява и съответно да пристъпи към плащането на семестъра си.
Така че "въпросът" вече е решен!

0
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

  Разбира се, че е така. По принцип и аз бях в размисли дали да се преместя онлайн (чисто финансови), но реших, че на този етап като тепърва стартиращ в тази сфера ще ми е необходим и социалния контакт с други колеги от Softuni, който в действителност до дата днес ми помага доста, тъй като в процес на комуникация малко или много научавам някои тънкости в този бранш (от колеги с по - голям опит, както и социален такъв). За човек без опит е от голямо значение присъствената форма (поне за мен е така). Както колегата по - нагоре спомена -> когато се преместите в онлайн форма на обучение, тогава ще разберете какви са минусите. Разбира се манталитетът на хората може би подбужда това желание винаги да "хейтва" нещо, което не разбира или от което не е "намазал". Така че, аз направих своя избор, реших да отделям по 240 лева повече на семестър (независимо от скромния ми бюджет), но да имам привилегията да съм сред хора, с които споделям една и съща пътека. Това също така действа малко или много стимулиращо, но разбира се, хората, за които социалният контакт не е от значение, според мен, имат нещо сбъркано, или просто не могат да се възползват максимално от него и наистина да го разберат. Но разбита се всеки си има право на мнение и поради тази причина реших и аз да се включа в тази нашумяла тема, въпреки, че от C# Basics насам, почти не бях писал. Айде весело на всички и ша се видим на PHP' то :)

1
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Успех , колега :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.