Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

anton.boyanov avatar anton.boyanov 40 Точки

Относно Linux средата на предстоящия Java Basics

Java Basics

Целта на курса "Java Basics" е запознаване с езика и платформата Java на начално ниво. Това включва писане на програмен код (coding skills), работа със среда за разработка (Eclipse в Linux среда), използване на данни, променливи, оператори и изрази, работа с конзолата, използване на условни конструкции и цикли. Изучават се съвсем накратко и по-сложни концепции като методи, масиви, списъци и стрингове.

Въпроса ми е какъв Linux ще се използва.

Ако няма задължителна дистрибуция, то поне препоръчайте какво да си инсталираме! (за начинаещи)

!!! Предстоящите празници дават допълнително време за подготовка на За нас Online записалите се. !!!

Инсталирал съм последните версии на JDK и Eclipse, но на Win 8.1. Днес прочетох, че средата ще е Linux. 

Не, че не ми се ходи на Боровец да карам ски, но ... После ще ми дойде нагорно пак да се подготвям след осем часов работен ден.

Благодаря, ви предварително!

Поздрави,

Тагове:
16
Java Advanced
verito898 avatar verito898 265 Точки

Има ли някой , който си е инсталирал и 2ра ос - Linux ? 

Ако да,ще може ли да даде някакви насоки  към коя версия на Linux да се ориентирам ,отделно допълнително какво ще трябва да и инсталирам (освен Eclipse) и т.н. ? 

Пробвах с Virtual Box , но има нещо като бъг може би с курсора на мишката , който безкрайно много ме дразни и затова искам да пробвам и по този начин .

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Аз съм го правил за сега само с убунту дуал буута, в интерес на истината не ми хареса като дистрибуция. В повечето случаи дистрибуция и версия на дистрибуцията рядко ще повлияят на това дали ще е осъществи дуал буут или ще се счупи буута, по-скоро трябва да внимаваш при инсталацията да не забършеш някой дял, на който имаш уиндоус - много е вероятно няой инсталатор да не ти познава дяловете, така както ти ги мислиш - C/D/E и прочие, така че предварително си задели Unpartitioned space за линукса и запомни кой е - като мегабайти, за да го идентифицираш после при инсталация и да си работиш с него.

 

Какво ще ти трябва за джава курса е относително - в общия случай ще ти трябва Java 7 или 8, както и IDE - най-вероятно еклипс. Изчакай това в хода на действие - то ще се случи. Сигурен съм, че и на уиндоус не си инсталираш първо 120 програми и тогава да започваш да работиш на него, нали? :)

 

А за виртуал бокса - обикновено такива неща са временно решение. Да тестваш нещо - ок, да пуснеш виртуалката и да тестваш. За продължителна работа не си е оферта.

 

Докато наистина започне да ти трябва в университета този линукс, може да пробваш няколко дистрибуции, за да видиш в коя се ориентираш най-добре и ти е най-юзър френдли. Дериватите на убунту ги водят някак си по-лекички, даже наскоро колега погвали Kubuntu. Федора и редхат базираните също може да са добро решение. Преди много години чух, че хвалят SuSE - но наскоро не съм чувал нищо за него.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.