Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

[Technical Issue] Свързване на PHP с MySQL на OS X

Здравейте опитвам се ръчно да подкарам Apache, PHP и MySQL под Mac OS X Maverick. За щастие Maverick идва с инсталирани Apache2 и PHP5 и свързването им стана що горе лесно.

Свалих си MySQL DMG file от официалната страница (последната 5.6.2.0 за os X 10.8)  и го инсталирах в default-ната папка (там където си реши, по титориали препоръчваха за по-лесна конфигурация).

Та следвайки същите титориали стигнах до мястото където се свързва PHP с MySQL. 

Искаше се да се създаде шорткът на mysql.sock файла от /tmp/mysql.sock към /var/mysql.sock

Лошото е, че такъв file като mysql.sock въобще няма в /tmp папката. След ровене из нета разбрах, че my.cnf пречи и след изтриването му и рестарт на MySQL щял да се появи sock файла, но и my.cnf няма никъде на компютъра. Та на въпроса, някой мъчил ли е тази процедура?  

edit:

Всъщност се оказва, че  mysql.sock го има просто не се вижда в графичната среда, когато преглеждам файловете в tmp папкaта през терминала е там. 

MySQL  сървъра си работи просто не мога да вляза в него през phpMyAdmin

edit 2: 

Подкарах го. Интересен секспирианс беше, ако някой го закъса да пита.

Тагове:
0
PHP Web Development Basics
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Аз си инсталирах на Мака МАМР. :) Никакви ядове :)

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Хватката беше да го помъча ръчно докато имам време. 

1
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Аaa... ти си имал ВРЕМЕ, ‐ нещо което на мен ми липсва напоследък. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.