Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

[Useful Info] PHP - подходящо IDE за PHP, HTML5, CSS и JS проект?

Колеги, поразгледах първите презентации от фаст трак курса по PHP но не намерих препоръчани IDEта, а за видео сега няма много време. Понеже всяко IDE си има силни и слаби страни досега все се намираше най-доброто за даден проект. Netbeans беше най-доброто за Java, VS с Webessentials+Emmet беше изборът ми за HTML+CSS, Webstorm беше върхът за Javascript.

Когато трябва в картинката обаче да включим и PHP за създаването на цялостен проект на динамичен website какво ще препоръчат по-опитните от вас. Само не ми казвайте, че трябва сам да опитам няколко и да си избера. Просто ми кажете какво вие сте избрали и защо!

Едно IDE трябва да прави няколко основни неща - да има добър интелисенс, да представя кода по лесно четим начин, да визуализира лесно грешки в кода и да позволява лесно дебъгване. И всичко това за всеки от езиците HTML, CSS, Javascript и PHP едновременно.

 

PS: Класация по отговорите по-долу:
Netbeans: 1

PHP Storm: 3

Sublime Text: 1

Zend Studio: 1

Тагове:
11
PHP Web Development Basics
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

Изобщо не го мисли толкова, слагай SublimeText и разцъквай докато мине курса. Има аддони за PHP, така че г/д и интелисенс ще имаш. Най-вероятно (стискам ти палци) след курса няма да ти се наложи да пипнеш PHP еver again.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.