Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

samuanne avatar samuanne 6 Точки

Качествено обучение, СофтУни

Отварям тази тема за всички хора с много въпроси и надежди към софтУни (да казвам надежда, защото много хора като мен са отчаяни от българското образование, и най-накрая искаме да видим и усетим нещо различно). Въпросите са ми свързани относно качеството на обучение, провеждането на лекции , курсистите които вече са минали 1-ви курс, дали са доволни, и още много други. Силно се надявам да не oбида никого с въпросите които мисля да задам.

 

1. Първият ми, и според мен най-важен въпрос е : Какво е качеството при водене на лекции, на какво ниво са преподавателите, първяит випуск студенти  които са минали първо ниво , дали са доволни. Вярно ли е че след завършването на първо ниво, на топ студентите им се намира работа и почват да работят. На кратко казано първия ми въпрос е дали софтУни ви е дало това което сте очаквали.

2. Искам да попитам каква е заетостта на студент през седмицата. Тоест колко пъти в седмицата се провеждат лекции, практика ,семинари и тн. Задавам този въпрос, защото съм студент от Пловдив. Но категорично не съм доволен от образованието което получавам, затова обмислям варианта да продължа бакалавърската си степен в Пловдив дистанционно, и да дам шанс на себе си за по-качествено образование. Тоест има ли смисъл да записвам присъствено, ако лекциите са един път в седмицата.

3. Колко години продължава обучението в софтУни. Някъде в сайта видях че са 3 нива. Тоест едно ниво на година, което прави 3 години, или как?

Общо взето това е което ме притеснява за сега. Ако се сетя нещо по-късно ще го добавя. Ако някой има въпроси или не е наясно относно цялото обучение, да не се страхува а смело да пита.

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni 22/08/2014 09:29:38
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Нали не очакваш, че някой ще си оплюе унито в тема във форума :D Нормално е да има положителни коментари, и иначе има и защо. Допълнително да буустна реномето на СофтУни - познавам поне 10 човека, които си зарязаха държавните университети, недоволни от "комунистическата" система (тук не искам да правя някакви политически нападки, просто е останала от онова време) и сухата неприложима материя, за да дойдат да се обучават тук. За обратното - за такова чудо не знам. :)

Основният плюс е, че тук се учат реални неща, които се търсят от индустрията и материята е адски добре систематизирана - при достатъчно желание и усилия можеш да напредваш много по-бързо отколкото в друго учебно заведение.

Ако си добър (в случая става дума за без никакви предварителни знания, защото тогава може да е по-рано) още по средата на второто ниво ще можеш да си намериш някъде където да почнеш, ако това ти е цел, която искаш да осъществиш по-рано, аз например искам да си изуча повечко материал, за да не доучвам на работа и нямам желание да започна работа още няколко месеца, а имам възможност на няколко места и съм средно ниво програмист, не турбо мега гига гуру, така че си прави изводите. Има работни позиции за всички, важното е знания да има.

6
samuanne avatar samuanne 6 Точки

Това което каза за Унито, не е много вярно. Пример ще дам с проекта ИнфоСтарт. Там ако им отвориш форумите ще са начетеш на какви ли не псувни и прочие отправени към проекта. Но като се замисля, има защо. Доста информация скриха от ИнфоСтарт и обучението е на ниско ниво.

0
22/08/2014 09:44:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.