Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KPetkov avatar KPetkov 0 Точки

Ежедневно време за подготовка

Здравейте,

Знам, че е строго индивидуално, но искам да попитам грубо колко време на ден прекарва един студент в упражнения/учене? Имам много базови познания за материята, а към момента работя в различна сфера. Питам, за да си направя сметката дали ще мога да карам двете неща паралелно или е немислимо.

1
Общи приказки
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

"Здравейте,

Знам, че е строго индивидуално, но искам да попитам грубо колко време на ден прекарва един студент в упражнения/учене? Имам много базови познания за материята, а към момента работя в различна сфера. Питам, за да си направя сметката дали ще мога да карам двете неща паралелно или е немислимо."

@KPetkov, бачкам на full time и средно отделям на ден по 2 часа за учене, главно вечер след края на работния ден. Това е крайно недостатъчно и неефективно за постигане на топ резултати, но поне изпитите с "Взет" успявам да ги избутам (успеваемост 8 от 10).

Наскоро дори самия Наков запита студентите - "мислите ли, че можете да се справите паралелно да бачкате и да учите?" Отговорът е - определено това е мисия възможна, така че не го мисли, а се записвай! Да, навярно няма да си сред топ резултатите, тъй като средностатистическия студент, за да постигне такива резултати е необходимо да прекара много време в учене и решаване на задачи. Както са казали и колегите - средно по 8 часа на ден не ти мърдат в тренировки, ако искаш топ резултати. Т.е. трябва човек да има свободно време. Което пък не значи да се откажеш и да не се запишеш, тъй като макар и да не си сред отличниците, ако си достатъчно дисциплиниран, организиран и упорит в ученето си и отделяш по няколко часа всеки ден (и повечко през уикендите), пак ще можеш да научиш много неща! Което е по-добре, отколкото да седиш отстрани и да си казваш "ми то не става и няма шанс как да стане" ;)


0
24/08/2014 04:43:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.