Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KPetkov avatar KPetkov 0 Точки

Ежедневно време за подготовка

Здравейте,

Знам, че е строго индивидуално, но искам да попитам грубо колко време на ден прекарва един студент в упражнения/учене? Имам много базови познания за материята, а към момента работя в различна сфера. Питам, за да си направя сметката дали ще мога да карам двете неща паралелно или е немислимо.

1
Общи приказки
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Ако си онлайн и не се записваш по проекти е възможно да изкласиш. Пак зависи, както ти каза е строго индивидуално, но всеки сам си приоритизира времето. Но ако отделяш по мин 2-3 часа всеки ден и по 7-8 през weekend-а най-вероятно ще се справиш. Зависи и от нивото, което искаш да достигнеш т.е. дали искаш да придобиеш някакви посредсвтени знания или да научиш всичко.

0
21/08/2014 16:34:30
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Понеже работиш, схемата, която посочи колегата, ми изглежда най-смислена.

Според мен не е нормално обаче всеки ден да учиш, 1-2 от работните дни си ги остави за почивка, в останалите решавай задачи 2-3 часа и вече уикенда се напъваш колкото можеш (и разбира се намери все пак време за почивка и някой почивен ден).

C# Basics е мястото, където е добре да научиш максимално много неща, именно защото имаш повече време. Може да започнеш да гледаш лекциите и да решаваш задачите от изпити и за домашно още сега. Ако не се чувстваш подготвен - продължаваш да учиш и се явяваш на изпит, когато си уверен. Така е по-добрият вариант, особено за работещ човек спред мен. Защото по-добре е да научиш много добре материала, да изкараш примерно 450-500 точки на приемния изпит и след това да не ти е голям шок като започне ниво 1, където сроковете се скъсяват. Ако добуташ 200 точки и не си усвоил много добре материята, малко ще ти е трудно след това, макар че първите месеци доста неща се повтарят именно с цел хората, които не са научили всичко по C# Basics да могат да наваксат.

Много зависи колко свободно време имаш, но в никакъв случай не е немислимо. От майския курс имаме колеги, които работят и даже са стипендианти по успех, така че опира до време и мотивация най-вече.

2
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Ами аз прекарвам в упражнения от сутрин от 8, та чак до вечерта  21-22 часа.

Ако искаш добри рузултати - от 10 до 12 часа. Това е истината. 

Колко часа ще отделяш зависи и от това, колко ти е интересно. Ако си много запален и 25 часа на ден няма да ти стигат.

Дилемата не е дали ще се справям, а с какво искам да се занимавам.

9
21/08/2014 18:52:22
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

"Питам, за да си направя сметката дали ще мога да карам двете неща паралелно или е немислимо."

 

Има ли желание, има и начин. Пробвай :)

2
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Иска си много време. Ти си знаеш как се чувстваш след работа и колко време можеш да отделиш. Но без да отделяш време почти всеки ден, няма да стане. Е, освен ако базовите ти познания не са чак толкова базови.

1
AlexKondov avatar AlexKondov 91 Точки

Ако си достатъчно мотивиран ще намериш как да се справяш. Факт е, че трябва учене всеки ден и много отделено време. Аз бачкам от 9 до 6:30 всеки делничен ден и от опит знам, че е трудно, но нещата се получават. 

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Колкото повече време за програмиране , по-добре. Аз имам дете, жена, рибки :) работя и пиша код до 2-3 през ноща. Справям се, не съм сред топ колегите ама не съм и без взет изпит. Но важното е че имам желание. Последното мисля че е най-важно.

 

4
tanija avatar tanija 60 Точки

"Питам, за да си направя сметката дали" - Прави всичко със сърце , тогава сметките ти ще излизат сами , без да си ги правил предварително, а ти ще си щастлив :-) 

Ако искаш да програмираш, никой и нищо неможе да те спре. Знам какво говоря (пиша) :-)

5
nchebishev avatar nchebishev 8 Точки

Лично за мен материята иска разбиране. След това е въпрос на упражнения за да може да се потвърдят знанията.

Да учиш по 12 часа на ден...определено трябва да не работиш за да имаш толкова време.

Не виждам защо онлайн студентите да не могат да изкарат цялото обучение. Да, може да не си сред топ студентите, но завършиш ли и хванеш ли се на работа, нещата ще се изравнят ако искаш да растеш и да трупаш знания.

Наистина по 2-3 часа на ден през работната седмица и 5-6 часа Събота и Неделя изглеждат разумно, като от време на време мозъка трябва и да почива, защото има моменти, в които не може да се възприеме никаква информация.

2
22/08/2014 12:33:48
KPetkov avatar KPetkov 0 Точки

Благодаря много за отзивчивите отговори! Най-вероятно ще кандидатствам за предстоящото начално ниво пък ще видим какво ще стане. Бих искал да попитам още нещо. Дали в сектора се срещат работодатели, които са склонни да наемат на непълен работен ден (4-6 часа) и колко скоро след започване на серизно занимание с програмиране е реалистично да си намеря първа работа?

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Не се притеснявай за това! Работното време е въпрос на разбиране с работодателя, а и почти винаги се гледа свършената работа, а не проседяното времеwink

Имам няколко приятели junior програмисти, и всичките са започвали за 4 (или 6) -часов работен ден.

Колкото за втория въпрос, може да те вземат дори и ако знаеш цикли и масиви, вярно е, че ще ти бъде трудно, но все отнякъде се започва. Началото е най-трудно smile

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.