Loading...
ICETOO avatar ICETOO 24 Точки

Въпроси относно предстоящото Ниво #1 - септември 2014

Имам няколко въпроса, чиито отговори не открих в други теми, затова правя тази. До колкото разбрах лекциите са вторник и неделя. Като се избира единия от двата дни, в който да се ходи. 1) Лекциите по същия начин като подготвителния курс ли се провеждат -  2 часа предаване на материал и 2 часа упражнения?

Другото, което видях е Teamwork and Personal Skills, в сряда от 10:00 до 14:00. До колкото разбрах е на всеки 2 седмици по време на целия курс и завършва с "практически екипен проект". 2) Понеже часът не  е един от най-удобните какво става ако пропуснем няколко лекции. Не говоря да не се прави нищо, а просто да не можем да присъстваме на тях. На 2 септември започва курсът, като на 7 ще е същата лекция. 3) Трябва ли първата сряда (3 септември) да се ходи или се започва от по-късно? 4) Ще се отрази ли на курсът по някакъв начин пропускането на част от тези лекции (Teamwork and Personal Skills). 

До колкото знам при влизане се "чекирват" студентите, защото имат 5% за присъствие. 5) От къде мога да си взема такъв чип и да се чекирам още на първите лекции. След всеки курс се държи изпит и по време на #1 ниво са 4 изпита. 6) За преминаването във второ ниво се прави средно аритметично от: присъствие, домашни, проверка на домашни, изпити. Или зависи от последния изпит, който се държи?

Явно ги изкарах 6 въпроса, надявам се да ми отговорят хора от екипа на СофтУни или такива, който са били #1 ниво.

 

6
Въпроси за SoftUni 30/08/2014 10:33:44
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Здравейте! Вмомента започвам ниво 1. Бих искала да попитам:

- Ако съм избрала дадена професия и ми трябват не всички от курсовете, мога ли да не уча за тях и да се готвя само за тези, които ми трябват според плана (естествено и да имам нужните резултати)?

- Как точно са подредени курсовете при ниво 1 и как са подредени изпитните дати - след всеки курс е изпита или по друг начин?

- При онлайн обучение курсът Teamwork and Personal Skills само инфромативен ли е, или има изпит и при него (или задължителен групов проект, който е оценяван и е от значение за общата оценка, която се формира накрая)?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

По първия въпрос - не си избираш професия. Караш задължително всички курсове и държиш изпити по тях, след което се гледа кои изпити с какви резултати си взела и ти се дават сертификати за всички професии, за които покриваш изискванията. Ако си вземеш например всички изпити с отличие ще получиш сертификати за всички професии.

За изпитите - да, след всеки курс има изпит и започва следващият. Поне за Java вече е ясен графикът, нататък не знам, то може и екипа на СофтУни да не са го разписали все още.

И вече по третия въпрос хич не съм наясно, но мисля, че има изпит.

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

А в един момент, когато съм ниво 1, курсовете коренно се различават един от друг... Тогава как ще се присъства на всички изпити? Например, разликите между front-end и Back-end са огромни...

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Да ти отговоря на третия въпрос - за курса Teamwork and personal skills за първият випуск оценката ще се сформира от предадените домашни само. Но не се притеснявай за тези неща, при откриването на всеки курс има информация как ще се сформира оценката за него. За вашия випуск може да има и промени.

Какво имаш предвид, как ще се присъства на всички изпити?

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Понеже гледах различните професии и примерно за Back-End имат по-нататък при ниво 2 курсове като C# Programming и т.н., които липсват при Front-End. Както и при Front-end пише 'Optional' за курса Java Basics... И не мога да разбера примерно при второто ниво курсовете на абсолютно всички професии ли се карат или трябва да си изберем? И примерно ако съм решила, че искам да се занимавам с "Front-end", това значи ли, че мога да пропусна курса "Java basics" и да не се явя на изпита?

0
03/09/2014 12:05:02
Petya avatar Petya 2461 Точки

По принцип ако си решила да "преследваш" само една професия и нямаш интерес да завършиш 6-те нива и да получиш диплома за софтуерен инженер, можеш да пропускаш някой изпит, но имай предвид, че за да продължиш в следващото ниво можеш да имаш най-много 1 невзет изпит. 

Лично моят съвет е да идваш на всичко, можеш да откриеш, че има неща, които са ти по-интересни от front-end development-а. Също така, ако успееш да покриеш критериите за повече от една професия, получаваш сертификат за професия и за тях :)

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

За да мога да продължа обучението си в Свободния университет във Варна, трябва ли да имам диплома за софтуерен инженер или само за дадена професия?

0
03/09/2014 12:48:16
Petya avatar Petya 2461 Точки

Ами може, да. По принцип изискването е да сте си взели приемния изпит при нас. Но в такъв случай изпитите, които от ВСУ биха признали като взети, понеже и при нас ги има, няма да ви бъдат признати и ще трябва да ги вземете при тях така или иначе.

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Т.е. много по-добър вариант е да карам всички изпити тук, за да не ми се налага да ходя на тези на Университета?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Както казах и по-горе, според мен, да.

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Благодаря много за отделеното време, за информацията и съветите :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.