Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gabberfreak avatar gabberfreak 7 Точки

Въпрос относно изключването на лаптопа

Здравейте колеги, напоследък често ми се случва разни недоброжелатели да ми изключват лаптопа, когато е включен единствено на кабел със зарядно без батерия (в режим на заспиване) ,понеже тези личности грам не разбират от техника (лаптопа ми е Lenovo G500) , става въпрос дали по този начин се скъсява живота на лаптопа понеже е чисто нов или пък дали се скапва харда или процесора ?

0
Общи приказки
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Знам единствено, че при SSD-тата понякога се получава Bit Corruption, Unserializable writes, Metadata corruption и някои други неприятности, защото все пак е "флаш" памет. За HDD и CPU проблеми не знам, но понякога ми изпадат настройките на оувърклока на CPU-то като мигне/спре тока. Със сигурност не е много полезно, ОСОБЕНО ако имаш SSD. 

По същата причина (често спира тока, понеже ЧЕЗ не ни крадат и мамят и са пичове като цяло) си държа лаптопа едновременно на батерия и на ток. По-новите батерии имат OP (Overcharge protection) и това не им скъсява живота. Единствено температурата от лаптопа влияе негативно, но предпочитам нова батерия отколкото ново SSD. 

0
gabberfreak avatar gabberfreak 7 Точки

За токовия удар съм чувал за UPS токоизправител или мрежов филтър, които донякъде предпазват от повреда , но и това със батерийте със OP също не е лошо като идея,само незнам като каза за SSD че има проблеми дали и при моя SSHD е така.

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

И в SSHD-тата има NAND flash памет, така че да. За стационарки UPS-ите предпазват от такива аварии, но не са от най-практичните устройства. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.