Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Въпрос относно вид на IDE за писане на C#

Здравейте, търся съвет кое е по-добре да се ползва като среда за разработка на C# - Visual Studio 2013 или VS Express 2013 for Desktop? Имат ли големи разлики, може ли да се пише на второто, понеже е безплатно, и последно, откъде мога да си инсталирам цялото Visual Studio, без да е нужно плащане за него, ако има такъв вариант?

Благодаря!

Тагове:
0
Общи приказки
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Докато си в България, никой не те спира да дръпнеш кракната версия на VS Ultimate от пиратски сайт. По-добре notepad++, отколкото VS Express.

-3
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Така е, колега, но този mindset е изключително вреден и е основната причина татковината да е на такова дередже laughing

Ако някой ти каже, че пиратството НЕ е кражба - да заповяда да го обясни и на 20-те хиляди работници на Microsoft, които останаха без работа тази година. Или на производителите на игри, които вече правят всичко за конзоли. Или на някой indie програмист, който от 3 години живее на заеми, влагайки надеждите си в някой проект, който в Замунда ще го свалят по 1000 пъти на ден.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Абсолютно споделям казаното от tdsamardzhiev - извинявай, но ти как ще се чувстваш ако правиш платен софтуеър, от който зависи хляба ти, и същия софтуеър е кракнат и се тегли от торентите...?

Крайно време е да се отърсим от това мислене. Вярно е, че финансовите ни възможности са доста ограничени, но винаги има легални алтернативи - включително ползване на trial версии на продуктите, чийто срок в повечето случаи е достатъчен за курсовете ни.

 

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не виждам какво и е толкова лошото на безплатната версия. За нуждите на голяма част от курсовете е напълно ОК. Аз имам и Ultimate и Express и да ти кажа в някои случаи си пускам Express-a, защото нямам никакви плъгини в него и върви като птичка, машината ми е ковти и Ultimate-a ми товари.

0
25/09/2014 09:23:55
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Еми аз на моя линукс имам значителен брой програми, които не струват нито 1 стотинка и са отворен код. 99% от софтуера, писан за linux, е безплатен... Програмистите да не би да са умрели от глад?

Аз бих казал, че този mindset е резултат от дереджето, на което сме. ;) Със 800лв месечна заплата и 400лв сметки, дали ще си закупя VS Ultimate? Или пък новата игра, която е в топ-а на замунда?

Еми във VS Express и аз не виждам нищо лошо, но има неща, които като цяло не ги виждам в него. И ако търся нещо, което да не ми товари машината, ще си сложа notepad++ и ще се родя.  Много програмисти са на мнението, че IDE-то ти спестява куп неща, с които ако се сблъскаш някога, ще се излагаш пред колегите ти. И все пак е въпрос на вкус и нужди.

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

При free and open-source software, производителят изрично е споменал, че желае софтуерът му да се разпространява по подобен начин, с всички плюсове и минуси, произтичащи от това. Някои компании са забелязали, че от една страна парите им идват от друго място, не от продажбата на краен продукт... от друга, цена 0лв би ги направила много по-популярни и привлекателни. От къде ще намерят пари.. ами тяхна си работа:

  • Google търгуват с личните ни данни и ни спамят с реклами
  • Mozilla интегрират чужди продукти с браузъра си, срещу което взимат royalties.
  • RedHat (компанията с най-много кернел девелопери с commit access) ни ползват като тестери (на Fedora), след което продават крайния си продукт (Enterprise Linux) на мегакорпорации и правителства, срещу скромната сума от $799 на компютър на година. Така че не е баш безплатна бирата, просто ние с теб пием на аванта laughing

 

Maйкрософт, от друга страна, никога не са били някакви иноватори или маркетинг гении. Затова пък ни третират като крайни потребители и носят някаква отговорност за предоставения продукт. Също така се опитват да защитят личната информация в някаква степен. На тях парите им идват от това дали ще си купим Боза и Студио, или не.

 

Относно това разумно ли е да купиш VS Ultimate с 800лв заплата и 400лв сметки - не. Ползвай експрес, или вземи professional на изплащане - струва колкото приличен смартфон. Ако смяташ да се занимаваш с C#, ще си струва, мисля. Разбира се, Ultimate е по-удобно за работа, но и къща на калифорнийския бряг с 3 ферарита в гаража е по-удобна от квартира в София. Всяко нещо с времето си smile

2
25/09/2014 14:24:36
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Съгласен съм с теб. Иначе аз разсъждавам малко по друг начин - дали ще свалиш VS Express или кракнат Ultimate, чичо Бил губи (или не печели) и в двата случая. Разлика ще усетиш само ти. Вече е въпрос на съвест дали ще си закупиш продукта, като събереш пари, за да спонсорираш производителя. Като цяло мисля, че е рано да купуваме каквито и да е било неща, понеже сме млади програматори и никой от нас не знае на какво ще пише и дали изобщо ще пише. 

Съмнявам се от тук да ни карат да вършим неща, които не могат да бъдат направени по безплатен начин.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.