Programming fundamentals - VStudio Code snippets [Download] - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
outlaw avatar outlaw 1 Точки

Programming fundamentals - VStudio Code snippets [Download]

Здравейте всички! Както е тръгнало, от сега нататък май ще е честа практика да се използват масиви и листове. В тази връзка - направих 2 код снипета, за улеснение при прочитане на входни данни от един ред, разделянето им от интервали и Parse-ването им към int. Който желае може да си ги изтегли, добави към VStudio и да си ги ползва със здраве :)!! Надявам се да са ви полезни!

Пример:

crssa (tab, tab) = Console.ReadLine()
                .Split(new char[] { ' ' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)
                .Select(int.Parse)
                .ToArray();

=====================================
crssl (tab, tab) = Console.ReadLine()
                .Split(new char[] { ' ' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)
                .Select(int.Parse)
                .ToList();

GoogleDrive Link:

(Download)

1
Programming Fundamentals 16/10/2017 03:52:22
toni20002 avatar toni20002 2 Точки

Благодарим , но според мен щеше да е още по-полезно ако беше добавил в Split(new char[] { '  ' } , StringSplitOptions.Remove.Empty.Entries  :)

0

Все още не е късно да се направи така :)! Ще ъпдейтна направо файловете. В случай, че си изтеглил предишните -  готови са новите - ъпдейтнах и имената им :)!

0
12/10/2017 01:40:12
xdoombringerx avatar xdoombringerx 4 Точки

Благодаря, колега! Но нещо ми request-ва access би трябвало да ти е пратила системата имейл дай ми approval ;d 

0

Извинявай за това колега, вече е Fix-нато! Може да се тегли от всички хора, които имат линка :)!

0
Bebrevski avatar Bebrevski 8 Точки

Хм уж ги добавих пък не ми ги отразява. Има ли няква по-специална процедура по въвеждането. Първо си направих Console.ReadLine снипет, добавих го, след това в същия файл копирах твоя код и му дадох Save as към същата папка със снипети. Оттам я аднахи това е всичко. Имате ли идея къде бъркам

0

Здравей колега! На твое място просто след изтеглянето бих ги сложил за момент на работния плот - за улеснение при добавянето им към VS.

После влизаш във VS и кликваш на "Tools>>>Code Snippets Manager>>>Import..".

След като кликнеш на "Import", избери директорията в която се намират изтеглените вече снипети - ако си ги поставил на работния плот, както бях описал по-горе, избираш снипетите, кликваш на "Open", "Ok", и си готов!

0