Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Keytlin56 avatar Keytlin56 0 Точки

Въведение

Здравейте ! Аз бях студентка информационни системи и технологии ,но поради някой причини се отказах от университета . И сега искам да стартирам с тези курсове ,но не съм до чак толкова запозната с всичко . Интересувам се от разликата между Java and Java Script ? Не искам да изучавам просто програмиране ,а развиването на игри ,на уеб страници ,някоя и друга програма ,след това искам и курса за графичен дизайн ,за него съм сигурно . Но разяснете ми малко повече за къде точно съм подходяща ? 

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1284 Точки

Ххаха това прилича на трол пост но все пак.

И java и javascript са езици за програмиране. Единия е скриптов другия е compiled. Общо взето просто правят едно и също по различен начин. Но ти по - добре си изясни какво искаш да правиш.  Web development е едно и се искат определени умения.

Правенето на игри иска други неща и там има доста математика и повечето игри се пишат на с++ има engines като unity и подобни но отдолу пак е с++. Графичния дизайн е тотално отделна тема. 

Та преди да решиш какво ти се прави си изясни в главата с какво точно искаш да се занимаваш. С толкова разностраннни желания няма как да стане.

Да си web dev  ти трябва най-малкото javascript бази данни управляване на заявки css  препроцесори sass less  и това е минимум. Почти никои не пиша уеб само в js.

За игри ти трябва да познаваш engine примерно unity e на с#  да познаваш алгоритмите структурите от данни. garbace collector-a  управляването на памета.

А графичния дизайн там вече си е талант и малко photoshop и  подобни....

Та ако избереш първите 2, без основите няма как да стане,без да знаеш основите и то добре няма как да станеш дев. 

0
Keytlin56 avatar Keytlin56 0 Точки

Ама аз абсолютно нищичко не разбирам ;д на лекции влизаше през едното и излизаше през другото . Изобщо не знам от къде да започна и как да се ориентирам . Искам минимално математика . 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1284 Точки

Ама аз абсолютно нищичко не разбирам ;д на лекции влизаше през едното и излизаше през другото . Изобщо не знам от къде да започна и как да се ориентирам . Искам минимално математика . 

щом е така , забравяш за игри и уеб като цяло и почваш да гледаш неща за графичен дизайн.

Дори да си фронт енд без програмиране не става само с html css 

-2
aquaruiz avatar aquaruiz 124 Точки

Изчакай пак да тръгне този курс тогава - https://softuni.bg/trainings/2313/math-concepts-for-developers-april-2019

0