Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zdgeorgiev avatar zdgeorgiev 57 Точки

Семинари - запис screencast

Здравейте,

Изключително много се радвам, че в последно време се организират все повече и повече семинари на интересни теми в СофтУни. Това, което лично мен(а предполагам и много други колеги) ме притеснява е защо не се записват screencast записи, а единствено от камерата. В целият плейлист Семинари в youtube канала на СофтУни от общо 54 записа, едва 6-7 са screencast, останалото е от камера.

Защо смятам, че записа от screencast е по-добър от този от камера?

  • В пъти по-добро качество на звука
  • Заради програмният код, който се пише

Поздрави на целия екип на СофтУни :)

 

7
Въпроси за SoftUni
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Напълно съм съгласен с теб колега, надявам се за в бъдеще да се записват и на screencast.
Поздрави!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Предлагам да се закупят два нови лаптопа (две зали - две лекции едновременно ни е капацитета за момента). Да им се сложи Camtasia и да се знае, че тези лаптопи са за лекции, че звука им е добър, че не крашва Camtasia-та когато си иска и да се ползват от всички лектори, включително външните (освен в по-особени случаи).

По време на изпит може да се ползват като резервни машини ако не стигнат настолните, за което имаше вече прецедент.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Това става, защото няма как да задължиш лектора да запише екрана, най-малкото, защото не всички имат софтуер с който да го направят. А не върви да ги караш да го инсталират отделно.

Варианта, които предложи Филип е удачен, но само в някои случай, защото повечето семинари включват специална конфигурация на някоя програма, OS или нещо други. 

Още повече знаете, че демата правени на един лаптоп може и да не тръгнат от раз на друг и ще има повече проблеми.

Освен това не съм много сигурен, че повечето лектори ще се навият да си заменят техните с служебният, дори и да е добър.

0
n.galabov avatar n.galabov 40 Точки

Прав си, Кико, но имаше един семинар за Ларавел, от който беше качено само видео от камерата на софтуни, а в youtube канала на gattaka човекът си беше качил видео.

3
zdgeorgiev avatar zdgeorgiev 57 Точки

Аз съм на мнение, че ще щом лекторът е решил да отдели няколко часа от ценното си време, за да презентира в област, в която е специалист, то не би било и кой знае какъв проблем за него да си качи допълнителен софтуер, който ще му даде възможност да запише screencast видео.

Доколкото виждам Camtasia си има и 30 дни Trial period. Така, че наистина не разбирам защо не се случват тези записи.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Понеже в тази тема се отвори дума за лаптопи, техника и записи на видеата - не е зле някой да прегледа лаптопа на Влади Г., че вентилаторът му направо ще се взриви вече, горкия така върти, че шумът от него скоро ще заглушава тотално думите на лектора :D В първия момент, докато гледах видеата от База данни си викам, егати кво става с тоя моя компютър бе, какво го товари толкова, та бучат тия вентилатори така, а то това бил лаптопа на Влади от видеото :D Не е зле и микрофонът да се прегледа, защо записва по-лош звук, от този на Наков, при него се чува всичко кристално...

2
22/02/2015 18:21:04
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Можеш ли да посочиш кое видео и ако е възможно кои моменти от него са с това качество, което описваш, за да може да се установи някаква представа за проблема? :)

2
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Всички видеа от База данни, които лаптопът на Влади Г. е записвал...Най-вече цялото видео за "SQL основи" - например сега в момента от 1:30:00 насам вентилаторът така се е разбучал, че все едно лаптопа тогава в онзи момент е щял направо да излита :D

2
22/02/2015 19:36:26
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Ами, гласът му се чува доста добре и разбираемо. :) Има някакъв страничен шум, който ще се опитаме да изчистим. ;)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.