Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krasi.georgieva avatar krasi.georgieva 0 Точки

3d Анимация за игралната индустрия - проблем при анимирането

Здравейте, избрах варианта кофата на роботчето да е с текстура, направена чрез Projection, а не цифрите да са отделни полигони. Съответно съм групирала текстурата със самото тяло, центрирала съм и пивота, но при опит за анимация още в началото, текстурата не се движи с тялото.

Не е проблем да направя варианта цифрите да са отделен обект от полигони и така да анимирам, но ми се иска да разбера от къде идва проблема с текстурата. Дали не трябва някак да се flat-нат двата обекта?

Тагове:
0
3D Animation
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Ако изберете първият вариант с  projection текстурата трябва да сложите "Projection node - place3dTexture1" (прожекционният цилинтър) в йерархията на joint-a за който е закачено тялото. Аз го именувах "Body_pivot" - първият joint след "root" в началото на йерархията.

Това става като click and drag with MMB (със среден бутон) и го сложите в йерархията "Body_pivot". Тогава текстурата ще се движи заедно с целия персонаж.

Погледнете обяснението в приложената картинка:

 

0
27/06/2016 15:17:07
krasi.georgieva avatar krasi.georgieva 0 Точки

Получи се, благодаря!  Иначе селектирах допълнително на ръка "place3dTexture1" при всяко преместване и си беше хамалогия.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.