Loading...
Simeon_Simeonov avatar Simeon_Simeonov 3 Точки

Проблем с отпечатване на табулация в PHP

Здравейте,

не мога да отпечатам табулация пред отделните елементи в задачата "15. Sub-Lists " от 

PHP First Steps - Exercises.

Това ми е кода:

<ul>
       <?php
       if(isset($_GET['num1'])&&($_GET['num2'])){
           $n=intval($_GET['num1']);
           $n1=intval($_GET['num2']);

           for($i=1; $i<=$n;$i++){
               echo "<li>List $i</li>";
               for($j=1;$j<=$n1;$j++){
                   echo"\t<li>Element $i.$j</li>";
               }
           }
       }
       ?>
</ul>

 Къде бъркам?

Тагове:
martinski avatar martinski 66 Точки

При мен си се получи от самосебе си табулацията.

<ul>
    <?php
    if (isset($_GET['num1']) && isset($_GET['num1'])) {
        $list = $_GET['num1'];
        $element = $_GET['num2'];

        for ($i = 1; $i <= $list; $i++) {
            echo "<li>List $i";
            echo '<ul>';
            for ($j = 1; $j <= $element; $j++) {
                echo "<li>Element $i.$j</li>";
            }
            echo '</ul>';
            echo "</li>";
        }
    }
    ?>
</ul>

 

0
Simeon_Simeonov avatar Simeon_Simeonov 3 Точки

Ясно , аз не съм го направил като хората. Благодаря ти.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Тук по-скоро проблемът е HTML-ски. Има няколкf неща, които трябва да знаеш. Едното е много фундаментално: Табулации, нови редове и множеств спейсове не влияят на крайната визуализация. Единственият начин да промениш визуализацията е чрез промяна на markup-а, т.е. със съответните HTML тагове или CSS правила. Например, ако искаш да напишеш един голям текст и да минеш на нов ред, удрянето на ENTER или "\r\n\" няма да проработи. Трябва да използваш тага за line break - <br/>

В случая колкото и "\t" да слагаш, това няма да отмести булетите с табулация напред. Това, което те интересува е да вместиш всички елементи в един цял неподреден списък (unordered list). Референция: http://www.w3schools.com/html/html_lists.asp

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.