Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Позволени технологии за проекта

Здравейте, искам да попитам позволено ли е да се използват готови free HTML&CSS templates, естествено минали през махане на много неща и добавяне на мои, но запазване на визията като цяло, или трябва да си направя всичко от нулата? Става въпрос за самостоятелен проект, освен това имам намерение да използвам ASP.NET MVC.

bomman avatar bomman 43 Точки

Мисля, че няма да има проблем, щом като можеш да ползваш проектите, които са правени до сега, и само да ги надградиш. Също така, ако не се лъжа, бях чул в една от лекциите, че няма да има проблем да се ползват. 

1
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Мен притеснението ми беше, че взимам готова визия. Имам желание по-скоро да работя върху функционалностите на блога, отколкото върху визията, което отнема време, а и работя сама. Това, което ще надградя реално е допълнителни функции. Надявам се, че не би било проблем :) 

0
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Всичко, което го има в интернет и е достъпно за теб е позволено, никой не може да те спре да послзваш template, но е хубаво да знаеш как работи. Аз лично виждам един хубав template, свалям го, разглеждам кода и се опитвам да си го пригодя по личните си предпочитания. Не е ок да имаш в проекта нещо, което е 100% copy/paste. Това е мое мнение, дори и да го направиш никой няма да ти отнеме точки за това.

0
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Аз също мисля, че не е добре да вземеш нещо без дори да знаеш как работи, а и имам намерение да си редактирам кода според моите нужди, просто не бях наясно дали имам право да го правя :) Благодаря за информацията, надявам се, че няма да имам проблем.

0
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

На лекциите беше казано няколко пъти даже, че е препоръчително да се ползват готови темплейти. Визията в крайната оценка почти няма да се взима в предвид.

0
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Знам, аз чух, че може от лекциите, но просто не знаех как ще се възприеме. :) Благодаря на всички за отговорите :)

0
vborisov avatar vborisov 24 Точки

Здравейте,

След като сме готови с проекта, къде трябва да го качим ? 

И още един въпрос, датите на защита 1-ви и 2-ри септември трябва ли предварително да заявим кога желаем да защитаваме и в кой ден защитата е от 18:00, че не мога да намеря мейла. 

Не съм точно по темата, но ми се стори ненужно да отварям нова тема. 

Благодаря за съдействието! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.