Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Изпити за повишаване на оценките

Здравейте,

Имам едно предложение/молба/запитване. С напредването на курса ниво 1 и стартирането на новите нива С 0 се организират все повече изпити. Молбата ми е екипът на СофтУни да обсъди възможността студентите да могат да повишават оценките си от миналите изпити. Това може да става (при свободни места) по време на редовните изпити на новите групи. Пример давам с държавните университети, където винаги по време на изпит има колеги от по-горни курсове, които с индивидуален протокол се явяват с цел подобряване на оценка.

С напредването на курс от ниво 1 съм сигурен, че повечето хора започват да се ориентират към професиите и сертификатите, които ще желаят да предобият и си правят сметка, кой изпит ще се наложи да покрият отново.

Очаквам отговор от екипа и коментари от моите колеги, ще бъде благодарен ако проблема бъде обсъден възможно най-скоро.

Поздрави и лек ден,

Petya avatar Petya 2461 Точки
Best Answer

Ако искате да си повишите оценката от някой от 4-те изпита, ще имате възможност да го направите на поправителната сесия на края на ниво #1. След първия изпит по определен предмет, всеки следващ се заплаща. 

7
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Т.е. сега можем да пропуснем поправката, която ще е веднага след Java (или произволен друг изпит от Ниво 1), и да чакаме есента за "поправителната сесия"? Тя free ли ще е?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Няма да има поправка веднага след Java Basics курса, никога не сме казвали, че ще има. Поправителната сесия е планирана за края на ниво #1. Тя няма да е безплатна, както съм написала по-горе, след първия изпит по определен предмет, всеки следващ се заплаща. 

4
externo avatar externo 119 Точки

крайната цел на всеки курсист в софтуни е да се хване на работа, а не да придобие поредна хартийка, каза го и наков, което води до въпроса: за какво ти е да си повишаваш оценката?

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Това че Наков казал нещо си не означава, че аз желая по-малко да имам сертификат и за професия. Пък и всяко повторно явяване на изпит означава че ще мина през един материал повече от 1 път и това означава, че в най-лошия случай ще затвърдя моите знания или ще ги доразвия.

Относно намирането на работа предположи какъв кадър ще избере работодателя, някой който едва е изкласил минал на ръба и знае нещо посредствено или кадър, който (няма значение дали от 1ви или втори опит) е изкарал отлични оценки и е усвоил материала до съвършенство. Аз лично бих избрал 2рия.

7
externo avatar externo 119 Точки

Да знаеш и да имаш сертификат са много различни неща.

Да ходиш на допълнителен изпит и да научиш допънителни неща - също.

1
dentia avatar dentia 362 Точки

Много хора не осъзнават какво изобщо прави един програмист - масата пари са в entertainment-а - или ще правите игрички, или ще правите бизнес програми за клиента И в двата случая има сума ти готови опен библиотеки и plug in-и и няма да ви се налага дори и един сложен алгоритъм да изпишете. Масата ви работа ще се ограничава до това да разберете защо тъпият фуутър не лежи на дъното във всички случаи а понякога се отлепя. :Д

4
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Не мога да разбера защо се слагат минуси на колегата externo, който изказа много правилно, пък макар и кратко нещата.

В крайна сметка се стремим към знания, а не някаква определена оценка. Или пък някаква си безсмислена хартийка.

А ако искаш да си донаучиш и усъвършенстваш материала не ти е нужно да ходиш на изпит. Или дай както в класическото бг образование да учим само като трябва някой да ни изпитва.

Колкото до работодателите:
1. Ако успееш да минеш през всички курсове и да си вземеш изпитите 100% ще си намериш работа и без изобщо да разчиташ на резултатите и профила си в софтуни. Особено, ако наистина след слаб резултат си седнал да си прегледаш материала и да го научиш по-добре.
2. Един работодател го интересува какво знаеш (а и що за човек си), а не какви точици и хартийчици имаш от нещо.
3. Ако аз съм работодател и изобщо ме интересуваше това кой какви точки има на някакъв си там изпит (което е малко вероятно), бих предпочел човек, който си е изкарал от 1вия път едни 200-300 точки, отколкото някой дето е ходил 10пъти за да изкара 500.

3
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Всеки има различно мнение по темата, но се дават минуси на колегата, може би защото тази тема е запитване дали ще имаме възможност  да се явим на някой изпити повторно, а не дали сертификатите са от значение. ;)

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.