Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Roomey avatar Roomey 3 Точки

Rendering issue

Не успявам на рендърна нито .avi нито .bmp, защото (предполагам)  сцената е твърде тежка. Програмата ми забива още в началото. Как да олекотя сцената?

Тагове:
1
3D Animation
boriana121 avatar boriana121 18 Точки

И аз имам същият проблем , в интернет има клипчета за как да си оправиш 100% usage на диска с disable на BITS ot run - > services.msc , но при мен ефекта е нулев, пусна ли batch render на maya 3 key frame-a ми ги обработва 15 мин 

0
moirane avatar moirane 11 Точки

Вижте колко по колко mb са ви сцените. Винаги имайте предвид, че светлните много тежат. И като пуснете рендер и всичко свършва. Трябва да си познавате машините. Ако имате много светлини, някакви неизчистени (скрити) обекти и неизтрита история на тези обекти нищо чудно да ви крашва. Моята сцена е 44 мегабайта с 2 лампи, 6-7 дървета и 7 сгради и дори моя комп крашна на два пъти (а той хич не е слаб), и все при бач рендването. Има явно някакъв проблем с avi формата с настройка full frames uncompressed. Пробвах с avi с кодек mpeg4 и не само че изходния файл стана по-лек, но и нямах проблем с рендването. Изчистете си хисторито като за начало (в случай че някъде се е натрупало такова) - на всички обекти, БЕЗ РОБОТА! Иначе ще ви замине рига :-) Успех!

0
Katie avatar Katie 8 Точки

С амбиентната светлина в сцената ми се получи много дразнещо трептене по прозорците на сградите. Опитах поне 10 варианта с настройки и пак същото. Накрая я замених със зонална, но клипчето се получи мрачно. От какво може да е това трептене? Не ми се рендват прозрачните повърхности правилно...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.