Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

[Exercises] Technology Fundamentals - Data Types - Problem{11} - Convert Speed Units

Здравейте,

Намирам несъответствие между изхода, който се очаква на втория нулев тест в условието на задачата и изхода на същия нулев тест, който се очаква в Judge. Моят код работи според условието, кодът ми е http://pastebin.com/6R1EuNaw и работи коректно според очакванията в условието. Входът, с който има проблем, е

10000

0

20

30

Изходът в условието и на моя код е 

8.130081

29.26829

18.19036

а в Judge се очаква 

8.130082
29.26829
18.19036

Проблемът не е от закръгляне и не е от типа float, защото пробвах и с double и няма как да очаква 8.130082. 

Благодаря предварително.

1
Programming Fundamentals
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

И аз си блъсках главата известно време, после се зачетох тук из форума, май всички го имаме този проблем. Така че споко, не си единствена. smiley

0
YaneZ avatar YaneZ 33 Точки

При мен също я има грешката. Явно е техническа, но пък хубавото е, че е при нулев тест и ни дава 100/100.

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Аз имам грешка и на един от нормалните тестове. Явно имам по-сериозен проблем. Може ли някой да ми помогне да го открия?

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Math.Round махни. На единия тест отговорът е със 7 цифри след запетайката, а ти закръгляваш до 6

0
14/09/2016 14:56:17
puffed avatar puffed 289 Точки

Нали в условието искат изходът да е с точност до 6 цифри??

Output

Every number in the output should be precise up to 6 digits after the floating point

0
14/09/2016 14:57:33
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Това е моето решение:
 

        int distance = int.Parse(Console.ReadLine());
        int hours = int.Parse(Console.ReadLine());
        int minutes = int.Parse(Console.ReadLine());
        int seconds = int.Parse(Console.ReadLine());
        float metersPerSecond = 0.0f;
        float kilometersPerHour = 0.0f;
        float milesPerHour = 0.0f;
        float timeInSeconds = hours * 60f * 60f + minutes * 60f + seconds;
        float timeInHours = hours + minutes / 60f + seconds / 60f / 60f;
        float distanceInKm = distance / 1000f;
        float distanceInMiles = distance / 1609f;
        metersPerSecond = distance / timeInSeconds;
        kilometersPerHour = distanceInKm / timeInHours;
        milesPerHour = distanceInMiles / timeInHours;
        Console.WriteLine(metersPerSecond);
        Console.WriteLine(kilometersPerHour);
        Console.WriteLine(milesPerHour);

При мен е същият проблем с втория zero test, но го игнорирах и реших да не пускам тема за проблема, защото тестът не влиза в оценката.

0
14/09/2016 22:11:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.