Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kiko144 avatar kiko144 795 Точки

[Exam Problems] Java Basics - Exams May 2014 - Решения

Здравейте предлагам да видим решенията за задачите от изпита, такива каквито сме ги писали там. Моите лично са мнооого грозни и определено не е качествен програмен код, но просто се бях панирал, че няма да ми стигне времето.

01_StuckNumberс

02_SumCards

03_SimpleExpression

04_LogsAggregator

Кодът е без никаква корекция и е директно от еклипса който писах на изпита, със сигурност има доста по-лесни начини за всички задачи, но нали знаете на изпит как е - за каквото се сетиш първо това почваш. След изпита с колегите като коментирахме останових, че ще е по-лесно да използваш на последната задача само 2 мапа без сет вътре, но важното е, че се пак имам 400 точки.. другото за сега остава на заден план.

 

12
Java Advanced 04/11/2014 12:17:20
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Здравей колега на 3 задача Problem-3Longest-Odd-Even_Sequence ,

5 тест е (1) (0) (0) (0) (0) (0) (0) (1) и иска изход 7 , при положение ,че нулата играе едновременно и четно и нечетно ,тук отговора не трябва ли да бъде 8 , ако може,бих помолил  да ми го разясниш понеже явно бъркам нещо, на изпита на тази задача имам 80 точки и това е единия тетст , който ми гърми !

0
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Здравей,

 

И моята логика беше такава, докато не се усетих, че нулата играе нечетно/четно само, за да продължи поредицата.


Пример 5:

(1) (0) (0) (0) (0) (0) (0) (1)

Как се интерпретира нулата в низа: 

Чете първият елемент(1) и казва "Аха, нечетно е" след това чете вторият елемент (0) и казва "Аха, нула е, значи трябва да приеме стойност, за да продължи поредицата => е четно. И така продължава до седмият елемент (0), който го чете като нечетен, осмият елемент (1) е нечетен също, затова не се прибавя към поредицата.

Моят код замества нулите с числа, които да продължеват предишната поредица, т.е. 

 (1) (0) (0) (0) (0) (0) (0) (1) се чете от кода като

 (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (1)

 

Надявам се да съм бил ясен :)

4
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

01_StuckNumbers

02_SumCards

04_LogsAggregator

Това са моите решения. За трета задача не ми остана време, както и мисловна дейност. Четвърта не работи цялата, не можах да измисля как да расте стойността за интеджер-а и да добавя ип-тата, които не се повтарят. Като цяло съм доволен от решенията си, но ме е яд, че не реших 3-та, защото е лесна.

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

1 June:

01.StuckNumbers

02.SumCards

03.SimpleExpression

04.LogAggregator - Използвах вътрешен клас Data, който съдържа лист от IP-тата и int duration, поневже в Java няма Tuple, а пък става много тегаво с вложени мапове. 

0
vdoynov avatar vdoynov 40 Точки

Sum Of Cards - не е нещо, с което се гордея, но даде 100 точки.

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

И аз веднъж да покажа на бял свят чудосиите си:

Couple Frequencies

Largest Three Rectangles

Pythagorean Numbers

Video Durations

Така съм си именовал лично решенията, ще ме извинявате ако се разминават малко с оригиналните заглавия на задачите. Бях понеделник (26.05) на изпит аз.

2
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Здравей , може ли да ми обясниш при Largest Three Rectangles , защо този фор цикъл започва от 1 , а не от 0.

for (int i = 1; i < rectangles.length; i += 2) {

    int firstSide = Integer.parseInt(rectangles[i]);
    int secondSide = Integer.parseInt(rectangles[+ 1]);
    areas.add(firstSide * secondSide);
}
0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Защото пътвия елемент е празен "" и не ми върши работа.

2
scinetic avatar scinetic 40 Точки

Имам 1 въпрос. Вие знанията за Hash и Map само от лекцията ли сте ги добили? като ви погледна решенията виждам доста неща, които не са споменати в лекцията и без тях няма как да се ползват тези шаблони, така че да си решим задачите ..

1
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Прав си, че някои от методите за Set-овете и Map-овете не сме ги взимали на лекциите, но само бих искал да ти напомня, че всички лектори ни повтарят, че само с лекциите, няма как да се научим да програмираме.

 

Аз мога да говоря само за себе си как се подготвях и това беше, че си опитвах по възможно най-подреден начин да решавам задачи, което изискваше знания за свойства и методи, които не сме изучавали. Търсейки в StackOverflow намирах доста добри статии с точно това, което ми трябваше. Следва практика с много изписани редове код и така ги запомням.

3
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз лично, след като Наков 10 пъти повтори да преговаряме мапове и сетове и последното домашни, започнах да гледам туториални в интернет, и четох малко от книгата в главите за структури от данни. Прегледах и интересни начини за решаване на домашното от последната тема. Честно казано не се чувствах на 100 % готов за изпита и мисля, че даже си услужних някои от задачите.

2
mikata avatar mikata 7 Точки

За мен изпита на 01.06.2014 бе пълен провал. На 2,3,4 бях близо до решенията, но точно тази тънка част от задачите, която я научаваш с доста писане на код ми липсваше. Не че не съм се готвил за изпита, но явно подготовката ми е била слаба. Момчета бих ви помолил да споделите разни сайтове с примерни задачи за подготовка. Решил съм за следващия път да съм доста по-добре подготвен за изпита. ;-) 

2
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

Здравейте, споделям и моите решения на задачите от вчера /01.06/ :)

 

1. Stuck Numbers

2. Sum Cards

3, Simple Expression

4, Logs Aggregator

 

 

Много готини задачки имаше какво да се мисли и съобразява, на мен лично ми беше доста интересно.

В началото започнах с 2ра, тъй като ми се строри най-бърза и в действителност нямах проблеми с нея, но после захванах 3та, която може би подцених и през цялото време нямах ясен алгоритъм, по който да я реша, а само кодих на проба - грешка. Това ми отне страшно много време и добре, че след почивката се отказах и минах към 4та и 1ва, та вече след тях, може би по-спокоен си изградих идея и алгоритъм и нещата се получиха.

0
Desso avatar Desso 146 Точки

1 June

ето едно решение на 3. задача (Simple Expression) с 5 реда код, с официалното съдействие на търсачката Google :) В Polaris минава всички тестове, но в Judge системата дава 0/100 ;) Ще го постна направо тук, защото е само няколко реда:

package net.syfaro.calc;

import java.util.Scanner;
import javax.script.ScriptEngineManager;

public class matata {

public static void main(String[] args) {
try {
System.out.println(new ScriptEngineManager().getEngineByName("JavaScript").eval(new Scanner(System.in).nextLine()));
} catch (Exception ex) {
System.out.println("");
}
}
}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.