Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyamar avatar iliyamar 13 Точки

Използвана памет vs допустима (judge)- 14. Array Manipulator от Arrays and Lists - Exercises

Здравейте,
Въпросът ми е не толкова за самото решение на тази хубава задача, колкото за възможна оптимизация по отношение памет/време и то със средствата изучавани до този момент.
В крайна сметка постигнах 100/100, но едвам успях да се вместя в допустимата памет на Judge системата с 15.78Mb при допустими 16.95!

Има ли начин да се използва по-малко памет при реализация със списъци?
Ето и моето решение. 

 http://pastebin.com/kgQha3Sk

Тагове:
1
Programming Fundamentals
bMedarski avatar bMedarski 148 Точки

При мен паметта  която използва е 9,32Mb. Незнам дали ще ти е от полза.

http://pastebin.com/1JgR8Si1

 

0
iliyamar avatar iliyamar 13 Точки

Здравей,
Интересно е, че когато пусна твоето решение Judge дава използвани 16.78MB при разрешени 16.95.
Има две съществени разлики- че още от входа parsv-аш към int, докато аз държа string в list-a възможно най-дълго, защото било по-универсално (имаше подобен съвет в една лекция) .
Втората разлика е тази, че използваш методи, което е много  по-прегледно и четимо, а аз в случая съм заложил на линейно решение, което би трябвало да е по-бързо при голям брой команди. Благодаря за споделеното решение!

0
bMedarski avatar bMedarski 148 Точки

Пробвах и с твоето решение и ми дава 15.79MB. Незнам от къде се получаватази разлика.

0
heilin90 avatar heilin90 69 Точки

Здравейте, колеги!

Някой може ли да ми помогне да разбера, какво изпускам - http://pastebin.com/xdEUkmjU

Дава ми 83 от 100 и дотам, а инъче всички примери излизат както си трябва... :) На тест 7 и 11 не минава (грешка по време на изпълнение).

0
05/10/2016 15:45:56
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

И аз да се запиша - имам същия проблем, на същите тестовеfrown Това е моят код
83/100, всички нулеви излизат....

П.П. По метода на изключването се оказа, че проблемът в моя случай идва от метода, който съм измислила за Shift. Като се има предвид, че ти имаш същите грешки по време на изпълнение - може и твоя да е там. Опитай се да изолираш всеки един case и наблюдавай при липсата на кой от тях грешката по време на изпълнение ще се промени на обикновен грешен отговор. Там ти е грешката.

0
05/10/2016 22:20:58
heilin90 avatar heilin90 69 Точки

Ох, след толкова мъки най-накрая даде 100 точки. :) Имах пропуски в Shift и в sumPairs. Благодаря за напътствията! :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.