Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Ако искате може да ползвате Brackets , доста добра и интуитивна среда за разработване на HTML и CSS :) Генерира готов код , както искате (не целия , но таг по таг), и същевремено не чак толкова готов , понеже трябва да го понаписваш сам.Аз ви препоръчвам да си пишете с Notepad++ , защото уменията ви ще станат доста по-добри , когато пишете целия код на ръка. Може също така да ползвате Visual Studio както и WebStorm :) 

3
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Готов template за html на notepad++ доколкото знам няма, но все пак може да се разровиш в нета. Няма да се учудя ако някой все пак е измислил plugin за по-добро писане на HTML на тоя editor. За по-бързо и качествено кодене зависи какво ползваш. Ако държиш да ползваш Notepad++ малко ще ти е кофти в началото докато понаучил таговете но после пък ще ти е доста по-лесно. На други едитори можеш например да направиш това "ul>li*8" което при tab ще ти генерира ul с 8 li елемента.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ползването на толкова първичен текстови редактор си е чист мазохизъм. Не виждам защо трябва някой да си го причинява и да помни неща, които може и да не помни. Сигурен съм, че и фирмите няма да оставят техни служители да си губят времето с писане на HTML в notepad.

Пробвал съм и Brackets, и Sublime Text 3. Инсталирах от любопитство и Webstorm с груповия лиценз, но за мен най-добрият избор си остана Visual Studio в комбинация с Web essentials, Emmet и Ticr. Предимствата са толкова много, че дори не мога да ги изброя. Пробвай и няма да искаш да видиш notepad.

P.S. Ticr е добавка за Chrome, която позволява разработваната веб страница да се обновява автоматично след съхраняване на промените по кода, а останалите две са разширения за VS

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Notepad != Notepad++

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Да различни са. Нотепад не става за нищо, а Нотепад++ става за бърз преглед на код :). И двете не стават за продуктивно писане.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Следния механизъм за бързо писане на HTML работи при някои среди, като WebStorm, Visual Studio и  Sublime Text.

Пишете 

table>tr*2>td*2 

натискате Tab и горният ред се превръща в

    <table>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
    </table>

Работи за всякакви тагове.
5
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

С notepad++ можеш да вадиш този код, ако си инсталираш emmet plugin-a. След това пишеш в началото ! , натискаш клавишната комбинация за допълване и си чук :). Други плъгини за Notepad++, които помагат за писане на html са Explorer и Tidy2, инсталираш ги от Plugin Manager-a в самия Notepad++.

Аз лично си промених и клавишните комбинации да са ми по-удобни(тук внимавай, че доста лесно се получава припокриване и неочаквани ефекти). В tidy2 конфигурацията за форматиране на текста трябва да се добави  един ред (tidy-mark: no), за да не ти слага едни глупости. С тия плъгини Notepad++ си става доста мощен HTML редактор.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.