Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

[EXAM] 16 OCT - Judge issues

Здравейте,

 

По повод вчеращните случки с джъдж по време на изпита по бази, бих бил благодарен, да получим "черно на бяло" - кое и как ще бъде оценявано. Забелязах, че някой неща са тествани, други май не, има точки в джъдж и , като цяло е доста объркано.

Предполагам и колегите ще подкрепят искането, за до внесем спокойствие и прозрачност на изпита.

 

Поздрави,

Александър Кръстев

Тагове:
16
Module: C# DB
Alex0101:
След като получихме изчерпателен отговор, темата се изчерпа.
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Здравейте,

 

Все още работим по въпроса с отстраняването на проблема в judge системата. Това включва промени в кода на системата, в конфигурацията на сървъра и в добавянето на нов хардуер. През това време е възможно системата да не се държи адекватно. Със сигурност означава обаче, че не можем да rejudge-нем решенията в момента. Снощи след частично отстраняване на проблема, в 3 през нощта, пуснахме rejudge на изпратените решения, но тъй като големият проблем все още е на лице - този rejudge не мина и съответно много тестове също не минаха, което доведе и до това някои хора да имат даже по-малко точки от преди.

Когато отстраним проблема, което вероятно ще е до два-три дни, ще пуснем отново масов rejudge на всички 8600 изпратени решения от вчерашния изпит. През това време най-вероятно ще спрем системата да не е достъпна, за да не може други хора да добавят още решения в опашката. Когато мине rejudge-а без грешки, ще вземем всички задачи на които хората нямат 100 точки и ще прегледаме техните решения - било то изпратени в judge или като домашно и ще ги оценим на ръка, в зависимост от това до каква степен заявката отговаря на условието (в полза на студентите).

Крайният резултат ще са всички точки от judge + ръчната проверка, които ще ги вкараме в профила ви. Там ще откриете и коментар за задачките, които са оценени на ръка - колко точки имате за тях и евентуално защо.

В зависимост от обема задачи, които трябва да проверим, времето в което това ще се случи може да варира, но едно мога да обещая - няма да се случи тази седмица.

Ще ви държа в течение, ако има някакви промени в плановете или проявили се проблеми в хода на действие. Силно се надявам да няма такива. И се извинявам още веднъж за причиненото неудобство. Ако искате да се явите повторно, това може да се случи в средата на декември - безплатно. Точна дата ще получите в най-скоро време.

 

Поздрави,

Иван

18
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Много благодаря за изчерпателния отговор.

Технически проблеми винаги има риск да се случат. Ще чакаме спокойно, колкото време отнеме.

Още един път благодаря за качествената реакция. Успех!

0
vaseto_v avatar vaseto_v 50 Точки

Съгласен съм с теб.  Royal обясни вчера, че заявките, които не са минали в Джъджа ще бъдат прегледани на ръка и цитирам : "Ако сте много близко до истината ще го вземем под внимание".

Поне аз го разбирам, че ще получим някакви точки и за тези заявки, които в Джъдж са 0 точки, но иначе са коректни заявки с някакви дребни неточности.

Дано да е така.

Лично при мен много от нещата, които минаваха коректно на Management Studio-то  в Джъдж са 0 точки, а аз мисля, че са коректни заявките. :)

4
Kosta avatar Kosta 35 Точки

Подкрепям искането на Александър. 
Ще бъдем благодарни за формалното становище на колегите от Софтуни относно изпита, проблемите около него, оценяването и действията, които ще бъдат предприети.
 

4
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Винаги се случват засечки, но смятам, че изобщо не е професионално, както се подходи в конкретния случай на този изпит. Хората са се готвили и са си направили плана според предварително обявената система: (i) изтрениран материал, където джъдж има основна роля: упражниения, домашни, примерни изпити, (ii) наличие на два изпита - редовен и поправка, но нормално проведени.  Всяко отклонение от това би трябвало да означава просто преповтаряне на нещата, при които има дефект.

Отделно до последния момент на самия изпит не се знаеше какво всъщност ще става и човек едва ли може да работи при такива обстоятелства нормално. Да не споменавам, че по едно време стана говорилня отпред без даже да се полагат усилия за снишаване на гласа, без изпитът да е отменен официално. Надявам се да не е станало модерно вече и асортимент към изпитите те да минават под шум.

Според мен стандартът в такива случаи е изпитът да се преповтори в близките семици и той да е безплатен. Като компенсация може да остане, който предал и доволен сега - ОК. В Софтуни 2 имаше подобна практика с изпитите, където има катастрофално представяне - правеха се извънредни. Няма нужда поправката да е безплатна. При нея няма дефект, който да се оправя.   

7
17/10/2016 13:28:40
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Щом хората от C# се оплакват какво да кажем тези, които бяхме на MySQL. Сърварът почна да пада два дни преди изпита. На изпита беше трагедия...След като за два часа не успях да направя и един събмит като хората си тръгнах. Като гледам какви са резултатите от изпита се радвам, че не останах да продължа с мъчението. И такова оправдание, че сме много хора и пада сървара просто не трябва да има. Всичко може да се изтества предварително как ще се държи и да се вземат мерки. Надявах се, че на поправката ще бъдем по-малко но явно ще се съберем пак всички. Дано се оправят до тогава нещата.

3
Irrrka avatar Irrrka 19 Точки

Предполагам, че на екипа също не им е приятна вчерашната случка, още повече, че сега ще проверяват 400*20 задачи. 

Аз съм положително настроена, че все пак вчера от квесторите се взе под внимание факта, че не можем да получим моментен feedback и проверката ще бъде ръчна. Надявам се оценяването наистина да е обективно, защото, както каза колегата, вчера до последно не се знаеше какво ще се случи, плюс анархията, която настана, беше много трудно да се концентрира човек и да работи на максимум, колкото и това да е добър тренинг за реалните проекти в бъдеще ;-)

Но честно казано, не ми се явява на извънреден изпит, на който не е ясно дали нещата няма да се повторят. Този ми стига, дано до 11-ти декемри ми мине :-) 

Следва новия модул, който е и по-важен и на който, най-вероятно, наученото ще се затвърди, да се концентрираме върху него.

 

2
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

След като прочетох тази тема от предишен курс, мисля че над изпита по DB тегне някакво проклятие laugh

1
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Каквито и да са резултатите от изпита, като цяло за мен той загуби легитимност поради обърканата ситуация и "говорилнята" (през един ред от мен имаше група от няколко човека, които си решаваха изпита заедно laugh ) за която спомена колегата. Незнам каква ще е оценката с 1466 точки (на сляпо laugh), но аз със сигурност ще се явя на поправителен, понеже вложих (както повечето от нас) доста време в учене и ми се ще всичко да е малко по-обективно.

4
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Мен лично не ме устройва повтаряне на изпита, защото това ми струва 60-70 лв и 24 часа .

2
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Някой друг да има по-малко точки отколкото от вчера ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.