Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

micro3x avatar micro3x 135 Точки

Exam DataBases 12-July - Много Неприятно Изживяване!!!

Отварям тази тема не защото съм или не съм са справил на изпита, както и няма да коментирам нито задачите нито решенията.

Отварям я защото с цялото ми уважение към Екипа на СофтУни искам да изразя недоволството си относно условията на изпита вчера.

Вярно, че залата ни събира физически, но да напъхаш 150 човека в една зала за 5 часа, със 150 компютъра, през лятото и нито един климатик да не работи, беше просто нетърпимо.

Аз лично едвам издържах. На няколко пъти спирах защото ми пулсираше главата от жегата.

Бих искал да помоля Екипа на СофтУни при следващ изпит, ако има подобен наплив на хора, да си проверяват климатиците в залите и ако не работят, най-малкото което могат да направят е да пуснат 2 дати за изпит. За да може поне нормално да се диша по време на изпита.

 

Edit: Заключвам защото мисля че се изчерпа темата. Получихме и гледната точка на СофтУни Екипа.

59
Предложения и проблеми 13/07/2015 17:44:11
micro3x:
Edit: Заключвам защото мисля че се изчерпа темата. Получихме и гледната точка на СофтУни Екипа.
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки
Best Answer

Аз от 5-часов изпит, 2 часа прекарах навън, за да изключвам лаптопа, а и малко и аз да охладя. Обаче лаптопа е по-важен : )

15
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

На Programming Basics беше същото. Сготвихме се в собствен сос. :)

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

При вас ще е било доста по-зле. При нас поне малко поразхлади по едно време, но вие в най-големия пек...

0
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Подкрепям колегата напълно, това даже не бяха нормални условия за работа. Беше ужасно, мен лично главата ме заболя след 2-рия час. 

8
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

мда, доста неприятно беше. по едно време ме хвана страх, че ще ми изгори компютъра от потта която капеше върху клавиатурата. досущ като на фитнес :)

явно и мрежата на университета не може да издържи толкова хора накуп. аз така и не можах да се сдобия с интернет. целия изпит си карах с 3G връзка от телефона. да е жив и здрав виваком...

аз имам и молба, не че я казвам за първи път де, освен климатиците преди изпит да се проверяват и условията на задачите, тестовете и т.н.

отново имаше много непълни, неясни, двусмислени или и трите накуп условия на задачите.

12
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Искрено ви съчуствам, тъй като и аз и хората от моя випуск знаем какво е - истински сървайвър се е получавало и то пролетните месеци, когато климатиците не работят. Това беше и една от причините да се радвам толкова много, че завършваме точно преди началото на летните жеги - просто не искам да си представям какви температурни рекорди се вдигат из залите по изптиите сега лятото.

Съветът ми към вас е един или два дена преди изпит лично някой от вас да иде и да проверява за състоянието на климатиците и ако те не работатя своевременно да съобщава на екипът на СофтУни, така че те да имат време да вземат мерки... Тъй като на самия изпит няма много опции какво да се направи, ако те не функцицонират...

0
13/07/2015 11:39:58
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Това не бяха нормални условия дори за плажа на Созопол! Според мен, дори да работеха климатиците, нямаше да има голяма разлика, просто те са твърде малко за толкова голяма зала.
Толкова ли беше трудно да ни вмъкнат в два дни, било то и единия да е през седмицата?! Надявам се поне извинение да има...

1
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Мдам, въпреки, че съм като гущерите и бях в началото на голятама зала (къде по дефоулт е 2 пъти по прохладно от колкото в края й) ми беше топло. Положителното (ако може да се нарече положително) е, че беше толкова топло, че почти не можах да се изпотя (в интерес на истината ми се е случвало само 2 пъти това, другия беше като едно лято на 30 градуса на сянка тичах). За сметка на това пък нямаше и асистенти. Ванката колкото и да е крилат, не може да огрее цялата зала, но пък се научих да гадая по условията (и то доста добре, понеже като успеех да го хвана и да питам, се оказваше, че съм разбрал правилно какво се е имало в предвид).

Дисклеймър - не възприемайте поста като хейт(сигурен съм, че екипа е направил всичко възможно условията да бъдат максимално добри), погледнато реално не може да бъде и "градивна критика" понеже само си мрънкам. ;)

2
13/07/2015 12:21:42
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

След като задачите бяха направени, бяха тествани 2 пъти. Изчистихме доста грешки. Толкова пъти ги преглеждахме, че се чудихме къде може да има проблем. 

Накрая си казвахме: - "Май всичко е наред, изчистихме ги.", - "Да бе, не може да не се прецака нещо."

Начина на оценяване на задачите не е перфектен, но не сме измислили по-добър за момента. Това е единствения изпит, на който се оценява резултата. Това предлазполага, до грешки заради една буква, запетайка, кавичка, което не е честно.

1
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Съгласен съм за оценяването. Иначе условията на задачите бяха на ниво. С изключение на няколко дреболии(за които или се пита някой, или се губи доста време в налучкване) и 9та задача, нещата бяха разбираеми и добре описани (поне за мен).

-1
13/07/2015 16:27:56
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

може би в новата зала ще е по-хладничко.... I hope

0
gartin avatar gartin 73 Точки

Добре че беше колегата, който споделяше мисли на висок глас, та да " се разведрява" обстановката.

5
13/07/2015 13:29:28
mar0der avatar mar0der 191 Точки

Топло беше ама айде малко да похейтим и задачите де. Интересно ми е "това ви е най - лесния изпит" (Наков на първата лекция) как им се е сторило на хората от отворения курс, които може да са счетоводители или маркетолози. Този изпит си беше хардкор!

8
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

Този изпит определено беше с няколко пъти по-голяма сложност от всички предходни изпити, лабове, подготовки и т.н. по бази данни. Докато се готвех, реших де що имаше задачи в джъджа и не ми се сториха трудни. Не мога да кажа същото за вчера обаче...

4
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

хард-КОР

8
mar0der avatar mar0der 191 Точки

това ми прилична на повторение на кпк то мисля че тогава е имало някакви изводи ... но явно не

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.