Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jessie avatar Jessie 3 Точки

05. Magic exchangeable words [String and RegEx Exercises]

Здравейте колеги,

преди малко изгледах видеото от група 1 за упражнението String and RegEx и забелязах нещо, което реших да споделя.

Задачата, която подхвана лектора бе 05. Magic exchangeable words, след като показа решение с Dictionary(подобно на моето), което даде 100% в Judge, някой от аудиторията предложи решение с Distinct, което на пръв поглед ми се стори много интересно и оптимизирано.
Въпросното решение успя да вземе 100 точки в Judge системата, но когато го разгледах обстойно, се оказа, че има проблем. Спестяването на Dictionary ни лишава от това да знаем кой символ към кой точно е мапнат. Да вземем следния пример: abcca zxyyx – с тези входни данни това решение, ще ни даде true резултат, а реално резултатът трябва да е false, защото ’а‘  е мапнато вече към ‘z’.

П.С.: Добре, че поне успяхме да излъжем Judge-a, което понякога е точно това, което търсим : )

 

1
Fundamentals Module
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

И аз още като като видях, че ползват дистинкт, реших, че условието не съответства на решението, но нямам време да се замислям и да се интересувам подробно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.