Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

[Language Specifics - Homework] 15. Text Filter - Java - replaceAll() заменя само първото съвпадение

Здравейте,

Опитвам се да реша задачата на Java, но с replaceAll() успявам да заменя само първата срещната дума. Какво не правя като хората? Ето кода. Освен това има ли по-бърз начин да създам нов стринг от звездички, с който да заместя  намерените думи. Мъчих се с конструктор на String, но не го улучих, може би няма. Благодаря!

Тагове:
0
Софтуерни технологии 28/10/2016 17:09:53
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки
Best Answer

Трябва да сплитнеш по ", " и ти дава 100/100.

По удобен начин за създаване на String е с new char[]

String ast = new String(new char[20]).replace("\0","*");

 

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Ето как съм го направил аз:

        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String[] bannedWords = scanner.nextLine().split(", ");
        String text = scanner.nextLine();

        for (String bannedWord : bannedWords) {
            text = text.replaceAll(bannedWord, new String(new char[bannedWord.length()]).replace('\0', '*'));
        }
        System.out.println(text);

1
28/10/2016 19:14:06
puffed avatar puffed 289 Точки

Проблемът ми е бил в сплитването на забранените думи, разделям ги само по интервал :))

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.