Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vonko1988 avatar vonko1988 6 Точки

Няколко въпроса за онлайн обучението

 Здравейте.

За онлайн обучение приемния изпит отново ли е C#, и късно ли е вече да се запиша за този курс?

 Обучението онлайн на семестри ли е разделено? И ако започна, взема някакви изпити и прекъсна...ще мога ли да продължа следващия прием от следващите изпити?

Кога се очаква да бъде следващия прием?

 Задавам такива странни въпроси, тъй като ще ми се наложи  лятото да замина в чужбина за около 5 месеца. 

Записан съм на онлайн курсове в Телерик по HTML и CSS...но отложиха изпитите и е възможно да не успея да се явя. В момента не си губя времето и уча C#...но се чудя как да си подредя нещата, за да мога максимално бързо да започна да се явявам на изпити.

 Относно дали искам СЕРИОЗНО да се занимавам със софтуерно инженерство...Този въпрос си го задавах преди 4 месеца, когато за пръв път използвах лаптопа за нещо различно от филми. Сега съм повече от сигурен, но се чувствам притиснат от време и финанси...

Как бихте ме посъветвали да постъпя?

1
Въпроси за SoftUni
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравей, приемният изпит е един и същи за всички. Все още можеш да се запишеш за онлайн обучение по курса C# Basics. Можеш да го направиш от тук: https://softuni.bg/apply.

Ако се наложи да прекъснеш, можеш да продължиш по-късно със следващия випуск.

Следващият безплатен подготвителен курс ще бъде в началото на лятото, най-вероятно май месец. А следващият прием за ниво 1 ще е през септември.

3
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Относно втората част от въпроса ти, и с лек офтопик, ранният старт винаги е предимство. Образованието е инвестиция, която бързо се изплаща, отнася се не само за програмирането. "Притиснат" звучи като "имам възможност", но ти най-добре може да си прецениш. Всеки има различни възможности, стандарт, навици. Да кажем учудват ме хора, които пушат (тровят себе си със своите пари), а се подиграват на тези, които си купуват редовно игри или други виртуални продукти. И второто не е най-умното нещо на света, но няма нищо лошо в БЕЗВРЕДНОТО удоволствие с чувство за мярка. Просто си прецени добре какъв начин на живот те устройва и толкова. Повечкото учене предполага по-квалифицирана и по-високо платена работа. Да се надяваме че в бъдеще това ще става все по-вярно. Често означава и по-малко свободно време, особено в нашата професия, като админ може да ти се падне нощна смяна на Коледа или като програмист гонене на някакъв безумен срок, обещан от маркетинг отдела, което да доведе до семейни проблеми и т. н. В преценката си предвиди и вариант, в който пенсионната ни система сдава багажа преди нас самите (защото вече е на системи горката). Бъди оптимист, но и готов за всичко. 

0
vonko1988 avatar vonko1988 6 Точки

 Мерси, за информацията.

Доколкото разбрах обучението е разделено на 4 месечни етапи, които са нещо като семестри. Та предвид че лятото най-вероятно ще замина, нямам време да изкарам един цял етап.

 Но възможно ли е ако сега се запиша за курса и издържа приемния изпит, при по-късен прием да се включа онлайн без приемен изпит?

Т.е, сега преди да замина да отметна поне този първи изпит...

2
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Аз също имам няколко въпроса относно обучението, тъй като и аз самият съм онлайн участник. Та на въпросите:


 

1. Изпита за C# Basics ще бъде безплатен нали така?

2. Ако успея да се класирам за ниво 1, таксата за обучението (онлайн формата й) се плаща на старта на семестъра или в края му за изпита или има вариант и за двете? Питам, защото аз не съм от София и възнамерявам да се подготвям вкъщи и да идвам само за изпитите.

3. Таксата може ли да се плати по електронен път и какви варианти има (или ще има)?

4. Как точно става "разтеглянето" на семестрите от 4 месеца на 8 месеца? Аз съм вече работещ, женен и с дете, но имам желание да стана софтуерен разработчик, колкото и време да ми отнеме, за това питам, защото нямам много свободно време, а мен би ме устроило перфектно, ако мога да вървя с малко по-бавни темпове.

5. Не ми е много ясен момента с "отпадането". Т.е. ако на дадено ниво/семестър се издъня, трябва ли да започвам всичко отначало (от ниво 1) или мога да презапиша само въпросното ниво?

 

6. Колко пъти мога да презаписвам дадено ниво?


7. Ако отпадна от дадено ниво има ли давност (срок), в който отново трябва да запиша както при университетите студентите имат 5 години студентски права и до 5 години могат да продължат откъдето са прекъснали?

8. Мога ли да запиша само отделен курс от дадено ниво? Например само курс за Java или само курс за PHP?

 

За сега само това са ми въпросите, ще бъда много благодарен на колектива на СофтУни, ако отговорят на въпросите ми. smile А и съм сигурен, че и други хора може да ги вълнуват тези въпроси или някои от тях.

Благодаря предварително за отделеното време!

п.п. Бях писал подобни въпроси и през формата за запитване на https://softuni.bg/contacts, но така и не получих отговор...

5
mmddimitrova avatar mmddimitrova 433 Точки

Здравей,

Аз не съм от екипа на СофтУни и не знам отговорите на всичките ти въпроси, но ето какво мога да ти отговоря:

1. Да

2. Логично е да е в началото, но кой знае. Не съм чувала нищо от Наков по въпроса.

3. Най-вероятно ще има начин. Наков беше се допитвал във ФБ за най-оптималния вариант при онлайн разплащанията.

4. Разтеглянето става като просто си платиш още един семестър и в него си вземеш невзетите изпити. След като ги вземеш, продължаваш в следващия официален семестър, който отново си плащаш.

5. Ако си присъствен и имаш ниски резултати, минаваш онлайн, но ако си онлайн и имаш ниски резултати няма да вземеш сертификат... И тук нямам сигурна информация.

6. Не са уточнили, но най-вероятно няма ограничение, все пак си плащаш.

7. Не знам.

8. Не.

Успех! :)

2
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

mmddimitrova, много благодаря за информацията! :) Моля актуализирай отговорите на въпросите в които не си сигурна, когато и ти получиш информация или ми ги прати на мейла и аз ще ги постна. Отново мерси! :)

п.п. За 4-ти въпрос значи невзетия изпит да речем че го оставяш "влачещ" до следващия семестър, правилно ли съм разбрал?

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Потвръждавам отговорите на mmddimitrova. Относно колебанията:

2. Таксата се заплаща в началото на нивото, разбира се.

3. Плащане освен в кеш на място, ще има и по банков път, чрез epay и EasyPay

4. Просто взимаш материала за 8 вместо за 4 месеца. Половината курсове за 4 месеца и след отва останалите, като се плащат две такси, да.

5. Aко не вземеш някой изпит, презаписваш нивото.

6. Колкото искаш, но след няколко сам ще се откажеш.

7. Ако отпаднеш, имаш право пак да се пробваш, но не сме обсъждали дали ще има срокове за презаписване.

8. Отделни курсове не могат да се записват все още. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.