Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivan.tod.ivanov avatar ivan.tod.ivanov 9 Точки

RadiansТoDegrees JAVA

Здравейте,

Имам следният проблем. Като качвам следният код: http://pastebin.com/ZPMt6j2P в judge ми дава грешка при компилацията. В InteliJ смята правилно (така си мисля), но явно има дребен проблем който ми изяде главата.

Задание: https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/11557/exercise-java-programming-basics-december-2016

задача11

Благодаря предварително.

 

Ако има проблем с Pastebina кода е следния:

import java.util.Scanner;

public class RadiansТoDegrees {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner console = new Scanner(System.in);
        double rad = Double.parseDouble(console.nextLine());
        double cel = rad /(Math.PI / 180);
        System.out.println(Math.round(cel));
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки
Best Answer

 

import java.util.Scanner;
 
public class RadiansToDegrees {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner console = new Scanner(System.in);
        double rad = Double.parseDouble(console.nextLine());
        double cel = rad /(Math.PI / 180);
        System.out.println(Math.round(cel));
    }
}

 

Колега, пробвай така, дава 100 / 100

 

Проблема е, че в класа RadiansToDegrees  имаш спешъл символ, явно си го писал с испанска/ или някаква друга клавиатура, кофти проблем като цяло, преди време една седмица дебъгвах една подобна простотийка в PHP, където браузера рендираше някакви спейсове, само че кода беше към 1000 реда омазан js + html + php и беше кофти тръпка :D  . Toгава се оказа, че понякога редактора ми записва файловете UTF-8 without BOM или UTF 8 bom - едно от двете ми правеше проблеми, все още не съм разбрал кой точно тип сейв, и се моля да нямам такива аномалии.

Единственото, което направих, беше да изтрия името на класа и да го напиша отново. Там е бил проблема, а го открих като го пуснах на онлайн java интерпретатор и изписка за спешъл символ. 

Поздрави.

 

0
20/12/2016 18:12:29
ivan.tod.ivanov avatar ivan.tod.ivanov 9 Точки

Благодаря, Колега!

Промених името на кода и получих 100 от 100. Като писах името минавах от кирилица на латиница и явно това е било проблема.

От първия абзац почти нищо НЕ разбрах :))). Но от втория би ли ми разяснил какво представлява java  интерпретатора?

Поздрави!

0
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

За нищо, относно какво представлява "java compiler" - не обичам java и мразя всички java IDE-та и нямаше на какво да ти проверя кода дали се рънва изобщо => затова написах в google -> "java online compiler" и излизат сайтове, където може да се рънва код на java точно както в едно IDE и там ти пейстнах кода за да мога да проверя дали наистина има проблеми с компилацията или си объркал логиката, понеже съм минавал курса на CSharp и кой знае, може да не забележа нещо, което е на JAVA специфично. Но изписка compiler error и даде името на класа, че съдържа ASCII символи и оттам вече стана ясно къде е проблема.

А интерпретатор е нещото, което стои зад всяка java/ csharp и не само програма, но това е отделна тема на разговор, за  момента приеми, че всичко, което пишеш на java / csharp се компилира и има интерпретатор, който стои зад всичко това, а пък кода се праща на процесора в доста по-сложен вид отколкото го пишеш.

С една дума компилатора компилира твоя код до нещо нечетимо за теб, но много четимо за процесорите, впоследствие ще ти стане ясно. То и аз едно обяснение направих - пази боже,но ... Живи и здрави да сме :D

 

 

0
20/12/2016 23:21:26
ivan.tod.ivanov avatar ivan.tod.ivanov 9 Точки

Благодаря още веднъж. Впечатляват ме такива хора които намират начин да помогнат на други въпреки, че са извън комфортната си среда!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.