Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Martin_86 avatar Martin_86 1 Точки

Домашно => 6. Работа със cron

Здравейте. Проблема е следния: 6. Работа със cron: 1. За потребитля root направете cronjob, който се изпълнява всяка секунда командата "logger hi". Как да стане след като в crontab минимума от време е 1 минута? Аз ли пропускам нещо? 

 

Тагове:
0
Linux Курсове
dottysbb avatar dottysbb 0 Точки

Съжалявам , че ще използвам темата на колега, но заради нея всъщност разбрах, че имаме зададено домашно за курса (за което му благодаря на колегата символично :) ).

Лектора на последната лекция не спомена абсолютно нищо за домашно, не получих под никакъв вид нотификейшън по мейл, че има зададено домашно с конкретна дата на предаване и ми е много интересно, ако не се бях абонирал за темите в Линукс и колегата не беше задал този въпрос, как щях да разбера?!

Не искам да упреквам лектора, достатъчно доволен съм от курса, просто това би трябвало да са дребни неща за Вашата структура и не би трябвало да се допускат такива грешки в организацията.

Най-малкото са празници и е трябвало по някакъв начин да получим съобщение, че има домашно, за да си направят хората сметката, а не в последния момент да се претупат нещата.

-1
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Явно не е станало ясно, но в който и да е курс в СофтУни, всеки документ с упражнения, който получавате се счита за домашно. Без значение дали сте направили упражненията още в час или не. 

1
Miroslav01 avatar Miroslav01 15 Точки

Аз карам курса онлайн и ден след като мина лекцията и качиха материалите в панела на курса - https://softuni.bg/trainings/1488/linux-system-administration-november-2016 се появи файл на който си пишеше - "Домашна - условия", а също така имаше и форма за качване на домашната с доста голямо време за изпълнение. Но и аз не чух във видеата да се казва нищо. 

Мен по скоро ме интересува дали се е говорило нещо за самия изпит, как ще протече, какво ще има, какви ще са изискванията? Поне до момента нямам спомен да съм го чул из видеата.

0
dottysbb avatar dottysbb 0 Точки

Напълно разбирам факта, че всеки е длъжен да си следи нещата, но приемете и факта, че от 5 лекции, няма нито едно дадено домашно. Следователно, ако имаш нужда да влезнеш да си преговориш някой неща от предишната лекция, друга работа в програмата нямаме. Друг е момента, че беше редно точно заради празниците, да се предупреди за задачите, които ще се дадат.

Не искам да влизам в спорове или да сея негативизъм ни най-малко, просто вече се убедих, че има и други "шокирани" колеги в последния момент и затова го написах като препоръка, така или иначе ще се види, колко хора са си предали заданието.

Поздрави!

1
Olegcho avatar Olegcho 2 Точки

http://wiki.junkemailfilter.com/index.php/How_to_run_a_Linux_script_every_few_seconds_under_cron

0
Martin_86 avatar Martin_86 1 Точки

Багодаря. Смятам обаче, че в условието на задачата е допусната грешка. Вместо на всяка минута е написано на всяка секунда. Пише да се създаде cronjob и да се изпратят двата реда от crontab т.е. дори и да създам скрипт с loop на всяка секунда, никой няма да разбере какво пише в него...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.